Маршрут вихідного дня

Ковалівка – село МРІЇ


Всього 65 км. від шумного Києва і Ви потрапляєте у взірцеве село Київщини – «українську Швейцарію». Виділіть лише один день і Ви не пошкодуєте, адже село Ковалівка, що знаходиться між Білою Церквою і Фастовом, видастся вам оазисом. Іхати сюди можна з різних сторін, але найкраще, це звернути з траси Київ-Одеса на Вінницькі Стави. Дорога – супер. В селі Він.Стави знаходиться церква Пресвятої Трійці. А біля самої дороги – ставок де квітують білі лілії. Ця неперевершена краса зачарує вас з першого погляду. А далі Ковалівка. В’їзд з боку тракторної бригади. Село зачаровує з перших хвилин. Центральною дорогою швидко доїжджаємо до центру села, який перекритий для проїзду автомобілів. Не хвилюйтеся – стоянка для авто є і місця вистачить всім. 

 

Далі рушаємо на своїх двох. Краще, коли про цю красиву місцевість, розповість хтось із місцевих, як нам, наприклад. Тут і оновлена гімназія, льодова арена, футбольне поле. 

В центрі – на площі - красується великий фонтан і гордість Ковалівки – церква Різдва Пресвятої Богородиці. Крокуємо далі. За площею знаходиться ставок, де Ви можете побачити чорних лебедів. 

А на березі річки Кам’янки розкинувся ландшафтний парк. Вся його територія заквітчена, що милує очі. Прогулюючись по парку, хочеться все ввібрати своїми очами, але будьте пильні, може запаморочитися в голові від крутіння нею в різні боки.  

 

З берега річки можна потрапити на територію Свято-Анастасіївського православного жіночого монастиря, де в центрі – Церква Святої Тетяни. Прогулюючись тут не забудьте про косинки. А відпочити можна в парку біля монастиря. Там криниця, а біля неї лавка. А навколо тиша і спокій. Якщо Ви зголодніли, то саме час повертатися в центр села. І тепер можна пройтися по «місточку Закоханих» і помилуватися білими лебедями. Оглянітся навкруги. Вся територія потопає у квітах і зелені, що не може не радувати. 
Тож, чим підкріпитися? Тут є ресторанний комплекс «Земля мрії», дитяче кафе, піцерія «Dream Land» з власним суши-баром. Приємного відпочинку!!!  


Чарівні куточки від Рівненщини до Івано-Франківщини

І знову про цікаві місця нашої неньки України. Хочете провести приємно час на вихідних? Тож вирушайте в дорогу на Рівненщину та Тернопільщину. Пропоную Вам перевірений автомобільний маршрут і цим самим хочу показати наскільки прекрасна наша Батьківщина. Перша зупинка м.Дубно (Рівненська обл.). Обов’язково відвідайте Дубенський історико-культурний заповідник, на території якого знаходяться замки князів Острозьких та Любомирських, виставкові зали, де ви побачите велику кількість історичних експонатів, документів.

Друга зупинка – Кременець (Тернопільська обл.). Це одне з найкрасивіших малих міст України, бо в ньому зібрана велика кількість цінних пам’яток архітектури. Неймовірна навколишня краса зачарує вас з перших хвилин перебування в місті. Підніміться на замкову гору (гора Бона), щоб помилуватися руїнами замку та містом, яке ось перед вами, як на долоні. Не відведете очей від витонченості ансамблю колегіуму, який є окрасою міста, бо це найкрасивіша споруда. Тут всього багато цікавого і тому маєте затриматися і навіть залишитися на ночівлю. Житло віднайдете швидко, бо багато готелів. Ми зупинялися в Садибі – рекомендую.
Збараж (Тернопільська обл.) – це третя наша зупинка. І ми не пожалкували, бо нашим очам випала можливість побачити фортифікаційну оборонну споруду, а мальовниче містечко запало в саму душу. Шедевр замкового мистецтва Тернопільщини, це найцінніша пам’ятка архітектури і бере в полон своєю красою і міццю. Просто поблукайте палацовими залами і відчуйте все багатство і драматичність історичних подій. Тут ви побачите багато історичних експозицій, творчих виставок. А на завершення – прогуляйтесь парком, який розкинувся біля замку. Да і в самому місті є на що подивитися, тож не поспішайте, а поблукайте вузькими вуличками.Якщо є ще у вас час на подорож, то можна відвідати м.Галич.(це вже Івано-Франківська обл.). Маленьке і затишне місто закохає в себе з першого погляду і надовго залишить приємні враження. Найперше – підніміться на замкову гору, де збереглися руїни величного замку, який зазнав руйнівних татарських нападів. З замкової гори відкривається чудова панорама середмістя, а коли спуститесь в центр міста, який розташувався у підніжжя гори, ви потрапите в милу і симпатичну місцинку, де не хочеться спішити, а от так просто посидіти  і уявити всі історичні перипетії, які випали на долю Галичини. На центральній площі знаходяться пам’ятник королю Динилу Галицькому та центральний елемент архітектурного ансамблю міста – церква Різдва Христова.Це лише перевірені міста нами, але на шляху слідування є ще багато цікавого, де варто зупинитися. Раковець, Вишневець, Бережани, Маріямпіль…і багато іншого. Зацікавилися? Тож в дорогу. Приємних вам вражень.


Маршрут вихідного дня. Тут бував Шевченко.


Березова Рудка – мальовниче село на Полтавщині, 90 км від Києва. Яке засновано в 1717 році гетьманом Іваном Скоропадським. В 1752 році засновник династії Закревських Йосип Лук’янович  Закревський викупив хутір Березова Рудка   у нащадків гетьмана. Ідея побудувати садибу належала його сину Григорію – маршалку Київського намісництва. Продовжували будівництво вже його сини Олексій та Василь, потім онук – Платон Олексійович. Тільки  Гнат Платонович  в 1838 році  закінчив оздоблення маєтку. П’ять поколінь родини змінювали і прикрашали цей маєток, зробивши його перлиною садово-паркової архітектури ХVІІІ- ХІХ ст..


Зараз палацово – парковий комплекс в стилі провінційного класицизму  кінця ХVІІІ- Х1Х століття   займає площу  в 100 га. З них 45 га займає парк. Садиба Закревських – це один з чотирьох парків - пам’яток  садово – паркового мистецтва на Полтавщині. Тут зростає понад 40 видів дерев та кущів. 25 га – це яблуневий сад.

  


 


З 1843 по 1847 роки  в гостях у Закревських неодноразово перебував Т. Г. Шевченко. Він намалював портрети Платона та Ганни Іванівни Закревських. Існує думка про її роман з  Шевченком, він присвятив їй  вірш « Якби зустрілися ми знову….». Старий палац , величаві липи, осокори, алеї парку, залізні   сходи на балкон, фонтан на галявині , 600-річний дуб пам’ятають Шевченка… Перед головним  палацом  встановлено пам’ятник – погруддя великому поету. В свій час в найпоетичнішому місті – маєтку Закревських- розгорялися шекспірівські любовні пристрасті. Тут М. Глінкою  створено відомий романс « Очі чорні…». Тут народжені слова пісні Д. Луценка « Києве мій», тут народилася майбутня дружина Г.Уелса – Марія Закревська…Обов’язково завітайте в цей чудовий куточок української історії та культури. Відчуйте плинність людського життя серед велетенських дерев та архітектурних шедеврів, подихайте повітрям вічності, краси, поезії, Любові…


Мандри Черкащиною. Корсунь-Шевченківський


Коли осінь красується барвистим листям, коли хочеться просто виїхати з шумного міста є багато маршрутів вихідного дня. Ми пропонуємо лише перевірені дороги, лише ті місця, де відпочиваєш душею, де набираєшся сил в повну, де можливо почути найпотаємнішу мелодію нашої матінки-природи: шелест опалого листя під ногами, яке виграє на сонечку всіма кольорами золотої осені, дзюрчання красуні річки Рось, яка проривається між валунів. Проїхавши лише 142 км. від Києва перед вами відкриється гарне місто Корсунь – Шевченківський, яке багате на історичні оповідки. Корсунь – одне з найдавніших міст України, яке 1032 році князь Ярослав Мудрий заснував, як місто-фортецю для захисту південних кордонів Київської Русі від набігів тюркських кочівників, а річку Рось використовували, як природну перешкоду. В місті є що подивитися.  Головною ізюминкою є палац Лопухіних, Корсунський парк, музей історії Корсунь-Шевченківської битви. 


У Корсуні неодноразово бував Тарас Шевченко і прогулюючись парком записував народні пісні, багато малював прекрасні куточки, а малюнки були вміщені до Корсунського альбому це: «В Корсуні», «Дуб», «Дерева» та інші. 

В парку висаджено багато завезених дерев, які є окрасою місцевості та забезпечують комфортну прогулянку.

 Рекомендую відвідати і отримати заряд позитиву на довгі робочі дні. 
« Атмосфера мандрів» - туристичний ярмарок. Air of travelling

11-12 червня в Києві відбувся туристичний фестиваль - ярмарок « Атмосфера мандрів». За статистикою 70 % українців не були за кордоном. Люди бояться різних складнощів пов’язаних з оформленням  документів, браком знання мови другої країни. Мета фестивалю - розвіяти всі страхи, розповісти, показати, що повинен знати кожний відправляючись в нову країну. На ярмарку працював лекторій, де досвідчені фахівці, мандрівники розповідали, куди відправитися за найсильнішими враженнями, як швидко отримати візу, як зекономити на квитках, як об’їхати весь світ з сотнею доларів в кишені. Працювали майстер - класи для дітей, кінозал, фотовиставка, школа мандрівника, представництва тур агенцій, сцена, на який виступали народні творчі ансамблі, гастрономічний майданчик. Всі заходи знайомили присутніх з культурою різних країн. Це була наймасштабніша туристична подія для тих, хто прагне дізнатися нове, відкрити для себе світ, познайомитися з новими цікавими людьми.


Затоплена церква (Київщина)
               
Подорожуючи Україною  автомагістралями, прагнучи побачити відомі та видатні історичні місця, ми часто оминаємо місцевість яка є найближчою - нездогадуючись, що тут можна побачите щось цікаве, навіть унікальне… Наприклад, історичну перлину Київської області – затоплену церкву біля м. Ржищева. Трохи історії. Село Гусинці та інші були затоплені під час будівництва Канівської ГЄС в 1972-78 роках. Мешканці сіл були  відселені. Чудовим чином зберігся на пагорбі серед вод Дніпра в 200 метрах від берега Спасо - Преображенський храм, якій був побудований в 1822 році поміщиком Гусинським. В 2011 році на зібрані громадою і церквою м.Бориспіля кошти почалася реставрація храмового комплексу. В 2013 році вона була закінчена, також  побудований міст з берега до острова. Поблизу в лісі відбудовується монашеський скит, якій існував в с. Гусинці до 1919 року. Зараз це унікальна споруда приваблює туристів, віруючих людей, і яку обовязково треба побачити на власні очі.

А також є можливість побачити хату і двір, де проходили зйомки фільму "Доярка з Хацапетівки" Полтавська область: Миргород, Велика Круча, Лубни.
Подорожуй, відкривай, пізнавай свою країну. Закохуйся в її неповторні чарівні куточки.

Миргород – районний центр. Заснований в ХІІ-ХІІІ ст. як сторожовий пункт східної околиці Київської Русі, потім – центр реєстрованого козацького полку, з 1649 року - адміністративний центр Миргородського козацького полку, 1917 – рік заснування курорту, з 2011року місце проведення гастрономічного фестивалю «Миргородська свиня», визначний центр художньої кераміки. Миргород наповнений пам’яттю про свого великого земляка М.В. Гололя: вулиці його імені, заклади, біля «Миргородської калюжі» знаходиться алея скульптур гоголівських персонажів.
Велика Круча - новий придорожній ресторанно-готельний комплекс на березі річки Удай на території маєтку козацько-старшинського роду Стороженків.Лубни – Спасо-Преображенський Мгарський чоловічий монастир заснований в 1619 році ігуменами Густинським і Підгірським в Мгарському лісі біля Лубнів. В 1692 році на кошти гетьманів Івана Самойловича і Івана Мазепи збудований кам’яний Спасо-Преображенський собор. В 1844 закінчено спорудження дзвіниці. В 1785 році засновано скит з церквою Благовіщеня Пресвятої Богородиці. Відродження монастиря почалося з 1993 року.Дивись детальну інформація на головній сторінці. Публікація від 10 червня 2016 року.
Подорож Чернігівським краєм

Вирушаючи в подорож на вихідні, планів дуже багато, але в можливості, обставини вносять певні зміни. Отже. Чернігівщина, край партизанської слави, зустріла нас сильними вітрами і хмарками, але на радість нам без дощу. Перший пункт зупинки це звісно місто Чернігів – один із найстаріших міст на правому березі річки Десна. На під’їзді до величавого міста переїжджаємо красуню Десну. З мосту відкриваються захоплюючі краєвиди на річку, про яку згадують у своїх творіннях письменники, поети, художники і навіть фотографи.

 І от перед нами відкривається Чернігівський Вал (Дитинець) – центральний парк культури і відпочинку ім. Коцюбинського. Тут збереглося багато пам’ятників старовини: залишки оборонних споруд, гармати з бастіонів Чернігівської фортеці, Спасо-Преображенський собор, Борисоглібський собор та інші. Чернігів багатий на церкви, собори, монастирі, музеї, але все це потрібно бачити на власні очі. Один із найбільших некрополів ІХ-ХІ ст. це курганний комплекс на Болдіних горах, до речі звідти відкривається прекрасний вид на місто.


Дальше наша дорога на Батурин – «Столицю козацької України». Повірте, в живописному місці є що подивитися і нудьгувати тут точно не доведеться. А поки попереду дорога, наші очі радують просторі поля, які оброблені, засіяні, доглянуті і в літку та восени будуть переливатися різними барвами. Наша дорога спочатку пролягала через села, і це була можливість побачити, в яких будинках проживають люди які найдальше від столиці. Дорога від Ніжина до Батурина це поля, поля, але з обочини нам посміхаються і проводжають квіти – Люпин, краса неймовірна, їх дуже багато.


І от Батурин – це справді унікальне місце. Це Гетьманська столиця, тому вона наповнена пам’ятками історії, архітектури та культури. Найперше нас зустрічає Палац гетьмана К. Розумовського збудований у стилі класицизму італійським архітектором А. Рінальді. Екскурсія палацом та прогулянка алеями дозволяє нам поринути у роздуми про їхнє життя, вподобання, мрії…


Національний історико-культурний заповідник зустрічає нас майданом гетьманської слави де є: пам’ятники « Гетьмани. Молитва за Україну», «Сини мої, соколи»; будинок церковно-парафіяльної школи (музей археології); Воскресенька церква – усипальниця К. Розумовського; цитадель Батуринської фортеці. В комплекс споруд фортеці входять: гетьманський будинок, дерев’яна церква Воскресіння Христового, скарбниця, криниця. А також на території Цитаделі розташований пам’ятник жертвам Батуринської трагедії 1708 року. А який же вид на річку Сейм, аж дух перехоплює… 
Прогулянка вдалася на славу. 

Також в самому серці селища розмістився оазис відпочинку «Вітрила Маклая», там і історико-культурний центр, де можна відвідати екскурсію, почути про великого мандрівника, вченого, нащадка запорозьких козаків Миколу Миколайовича Миклухо – Маклая. Зелена територія, приємна і затишна атмосфера, уважний персонал – все для того, щоб зробити ваш відпочинок приємним і комфортним. Тут смачне і якісне харчування, для проживання є зручні та комфортні номери, а також: сауна, басейн, парасольки і шезлонги, мангал, дитячий майданчик та закрита стоянка для машин. І більше ніяких хвилювань, лише відпочинок. 

Дивись детальну інформація на головній сторінці. Публікація від 27 травня 2016 року.Немає коментарів:

Дописати коментар