Про цікаве.

Мистецтво лікує.


Цікава історія створення мистецького об’єкту на території дитячої клінічної лікарні №3 в нашому районі. Одна мама, перебуваючи в цій  лікарні з маленьким  сином, звернула увагу на сірий депресивний колір огорожі  будівлі за вікнами  дитячого закладу. Знайшла та звернулася до небайдужих творчих людей  з проханням розмалювати цю сіру стіну. Першими почали перетворення художники–дизайнери  Ольга та Тетяна. Прізвищ своїх вони не називають, вважаючи, що добрі красиві справи не потребують галасу та реклами. Це їх поклик душі, це їх релігія.Перетворення подовжується.

Старий занедбаний двір житлових будинків вулиць Волинської, Донецької та Новгородської активними темпами перетворюється на відпочивально-спортивно-ігровий і зелений простір. На сьогодні обладнаний дитячий ігровий майданчик, встановлений спортивний комплекс, закінчено міні футбольне поле, прокладено пішохідні доріжки, встановлені комфортні сучасні лавки, оновлено озеленення двору. Мами з дітьми, не чекаючи завершення робіт, з задоволенням проводять тут час у затінку в літню спеку.
Всі мешканці району з нетерпінням чекають офіційного відкриття нового простору для відпочинку, спорту, ігор. Треба відзначити, що виконавці працюють швидко та якісно.Справжній скарб духовного багатства народу!

Історія сучасного Миргородського художньо-промислового коледжу імені М.Гоголя Полтавського національного університету імені Ю.Кондратюка почалася ще у 1887 році,  коли Полтавське губернське і миргородське повітове земство оголосили збір коштів на будівництво навчального закладу. Було зібрано 80 тисяч карбованців, міська управа подарувала три десятини землі під навчальний корпус, служби і сад, і 22 серпня 1889 року було закладено будинок школи. Автором спорудження в стилі французького ренесансу був полтавський архітектор О.І.Ширшов.
1 листопаду 1896 року в присутності великої кількості гостей відбулось урочисте відкриття навчального закладу. Це була перша в Україні школа де готували вчителів графічних мистецтв, кераміків, майстрів художнього оформлення гончарних виробів. Навчання було безкоштовним, курс розраховано на 5 років. Учні виготовляли майолікову плитку для оздоблення фасадів церков, облицювальну плитку та кахлі для будівельних робіт у Петербурзі. У 1900 році в закладі було зроблено майолікове диво-іконостас довжиною 30 метрів призначений для посольської церкви в столиці далекої Аргентини - м. Буенос-Айресі. Автором проекту був петербурзький архітектор М.Ніконов. Копію цього іконостасу було виготовлено у 1902 році для Успенського собору Миргорода. Він став величною й дивовижною окрасою собору. Сьогодні центральні фрагменти шедевру з майоліки можна побачити в музеї та вестибюлі навчального корпусу.
В різні роки в школі працювали відомі художники та майстри-керамзити: О.Сластіон, В. Кричевський, Ф. Красицький, І. Українець. Свої неперевершені рукотворні художні шедеври миргородські майстри експонували на багатьох виставках, де одержували найвищі нагороди.
У 1918 році на базі художньо-промислової школи було створено Миргородський художньо-промисловий інститут, директором якого був призначений професор Української Академії мистецтв В.Г. Кричевський.


У післявоєнний період після реорганізацій вже технікум став провідним навчальним закладом Миргородщини, одною з найбільших керамічних шкіл Європи.
У 1997 році Постановою КМ України заклад перейменовано в Миргородський державний керамічний технікум імені М.Гоголя. У 2011 році він реорганізований в Миргородський художньо- промисловий коледж ім. М.Гоголя Полтавського національного університету імені Ю.Кондратюка.
В навчальному закладі з перших років його заснування діє музей дипломних робіт, творів викладачів, народних майстрів, якій належить до найкращих художніх зібрань країни і є визначною пам'яткою України, де представлені вироби з фарфору, фаянсу, майолікіи Х1Х ст.: декоративні вази, сервізи, тарелі, різні ужиткові речі з кераміки, посуд декоративний, панно, прикраси, також іранські, китайські, японські, французькі, італійські старовинні керамічні вироби, саксонський веджвудський, копенгагенський фарфор. Музей пережив тяжкий період заграбування під час війни, довгі роки відродження, а зараз майбутньому унікальній художній колекції, національному надбанню загрожує незадовільний технічний стан приміщень, в яких він розташований. Але зусиллями справжніх цінителів та ентузіастів, музей живе та його експозиція щорічно поповнюється новими чудовими, майстерно виконаними виробами з кераміки. 


  Усі кольори літа.
У музеї сучасного мистецтва України відкрилась виставка «Літній щоденник». Картини, які на ній представлені, увібрали в себе всі найкращі відтінки цієї барвистої і жаданої пори року. Із розпеченого червневою спекою міста ви опиняєтесь в прохолодній, прекрасній аурі світлих і оптимістичних картин літніх днів і ночей. 
  

Велика кількість молодих і вже широковідомих авторів дозволяє відчути всю красу і неповторність літнього дня. Працівники музею з теплом і любов’ю поставились до своїх запрошених гостей і відвідувачів. У дворику музею вони влаштували приємний фуршет з фруктами та прохолодними напоями. 


 

Гра на старовинному клавесині стала чудовим завершенням  презентації, ніжним акордом гімну краси у повсякденні.    
Кольори «Французької весни» у Києві.

Тема фестивалю –колір, він щодня набуває іншої форми, мандруючи від події до події культурного свята.
Лекція «Колористика у дизайні та вітриністиці» стала значною подією в культурній програмі «Французького фестивалю» у Києві. Відкрила захід директорка Французького інституту у Києві Наталі Дерас.


 Експерт з кольорів Жан -Фредерик Нотоба  розповів про створення своєї компанії  Argile з виготовлення фарб, про створення лінії природних матеріалів, коли надихала сама Земля: небо, тумани, глина, каміння,різні  рослини. Як фахівець з фарб він наголосив на значення кольорів у житті людини: Кольор  всюди, він впливає на наші емоції, почуття, настрій, надає виразності та рухомості мистецтву і культурі.


«Кольори передають табу, забобони,якими ми підсвідомо підкорюємося; вони приховують у собі певний зміст, який впливає на наше оточення, нашу поведінку, нашу мову, нашу уяву. Кольори мають бурхливу історію, яка переповідає еволюцію людського світогляду», - писав Мішель Пастуро у своїй «Малій книзі кольорів.

Відома французька декораторка Ізабель Даерон розповіла про свою роботу в Парижі та Токіо з оформлення вітрин фірми «Гермес» та про творчу співпрацю з українською художницею Дарією Алешкіною по декоруванню великих вітрин магазину «Всі.Свої. Дім та Декор»  на Хрещатику у Києві. Вперше джерелом натхнення французької майстрині стануть кольори української землі та природних матеріалів. 


Фестиваль «Французька весна у Києві».


За традицією фестиваль цього року почався повітряне - цирковим вуличним перфомансом «Садівниця Мю та кінематика флюїдів» французького колективу Transe Express на Софіївській площі. якій включав у себе квіткові конструкції, театральне дійство, музику, циркове шоу. Фестиваль проходить в Україні чотирнадцятий рік поспіль, триватиме протягом квітня у 9 містах країни. Цьогорічна тематика свята – колір, що оточує нас повсюди у житті.

 


 Програма фестивалю насичена різними заходами: концертами, виставками, мастер-класами, творчими зустрічами. Так колектив Dens ex machine підготував виставу «Галілео» - про видатного італійського астронома. Це буде мікс науки і мистецтва. Режисер постанови  определяє  спектакль як науковий експеримент разом з глядачами, щоб з’ясувати наше місце у Всесвіті.


До 15 квітня у Французькому інституті  можна подивитися виставку літографій Абеля Панна, потім виставку графіки Кіри Проценко «На зв’язку».


3 квітня відбувся джазовий концерт «Short trip» у Національній опері.
9 квітня у Будинку актора  відбувся захід «Андре Жід та музика», присвячений 150-річчю з дня народження лауреата Нобелівської премії з літератури –письменника і поета Андре Жіда.


10 квітня сцена Національної опери зібрала біля 150 знаменитих оперних співаків з Франції та України в драматичній легенді «Засудження Фауста» Гектора Берліоза.


13 квітня у своїй лекції з колористики у дизайні та вітриністиці  розповідатимуть відома французька декоратора Ізабель Даерон та українська художниця Дарія Альошкіна.
14.04 у Національній опері – вечір французько- українського балету за участю французьких та українських солістів балету. Це унікальний творчій проект.15.04 в  Домі  МК відбудеться зустріч з письменником Жаном –Філіппом Арру-Віньо –автором багатьох детективів та романів. Він реалізує своє бажання ділитися любов’ю до слів, до книг та до історії.
 З 11по 15 квітня у кінотеатрі «Київ» пройде показ  ретроспективної програми  музичних робіт  у кіно  великого композитора Мішеля Леграна «Шарман Легран: кіно та музика».
17 квітня- у  Домі МК запланована  зустріч  із письменницею Сільві Гранотье. Вона і акторка, і письменниця, і сценаристка, і перекладачка.
19.04 в Національній музичній академії України ім. П.Чайковського пройде концерт ансамблю «Flternance».


19 квітня – лекція Даніеля  Хестроффера  «Рух малих тіл сонячній системі – астероїди».
19 та 20 квітня у Театрі на Подолі  два клоуна будуть спілкуватися з глядачами універсальною мовою пантоміми, акробатики та музики у виставі «Мандрівні королі».


20 квітня у Національному ботанічному саду ім.Гришка  можна буде  подивитися інсталяцію «Автономні зони поезії: розквіт слів». Це проект-результат лінгвістичних і графічних трюків –митця  П’єра  Фурні. У «натуральну величину»  композиція дозволить відвідувачам досліджувати природу слів.

26.04 – презентація  у СШ № 106 стінопису та зустріч з  автором - художником  Goddog .  
Тендітні барви «Французької весни»

9 квітня  в рамках міжнародного фестивалю «Французька весна» на
сцені Київського Будинку актора відбулась яскрава подія за участю струнного квартету «DANOS» з міста Авіньйона. Своє привітання з цією подією виголосила пані посол Франції в Україні Ізабель Дюмон. Юні музиканти презентували вишуканий, унікальний проект «Андре Жід і музика» з нагоди 150- річчя з дня народження лауреата Нобелівської Премії з Літератури – письменника та поета Андре Жіда. Музиканти виконали твори М.Равеля, Ф. Шуберта, Ф.Шопена, І.Карабиця та М.Скорика. Музика була органічним поєднанням зі змістом творів А. Жіда, уривки з яких читав актор Євгеній Холодняк.
Визначною подією концерту була присутність Мирослава Скорика. Вдячна публіка, яка  заповнила вишуканий зал, бурхливими оплесками супроводжувала кожен виступ і довго не відпускала артистів зі сцени. Тихий теплий вечір у весняному Києві ніби доповнював чарівне враження від концерту.

Траса Київ – Харків. Подорож у часі.

 Поїздка цією трасою, як і іншими шляхами, є мандрівкою у часі і історією нашої країни. Не виходячи з машини, якою ви пересуваєтесь автомобільною дорогою, можна за декілька годин ознайомитися з історією та культурою своєї батьківщини.
І так, поїхали! За вікном Київська область. Бориспіль – головні повітряні ворота столиці. При під’їзді до міста вражає масштаб будівництва залізничної гілки «Повітряного експресу» в аеропорт Бориспіль, це батьківщина П.Чубинського – автора слів державного гімну України. Вздовж дороги пам’ятники, присвячені значимим історичним подіям: пам’ятник жертвам Голодомору, Меморіальний комплекс загиблим воїнамДругої світової війни, пам’ятник воїнам–афганцям, пам’ятник П.Верні – видатному народному різьбяру, пам’ятник Т. Шевченку на виїзді з міста.


 


70-й км від Києва – с. Борщів – Меморіал «Борщівський котел» - курган з братською могилою, на якій стоїть пам’ятник солдату. 


106 км від Києва – вказівник на Яготин – маєток Рєпніних, музей-флігель Т.Шевченка.
118 км від Києва - вказівник на с. Богданівку – Музей-садиба народної художниці Катерини Білокур.


140 км – дорожній вказівник - «8км до с. Березова Рудка», де знаходиться садиба Закревських, в якій часто бував Т.Шевченко. Яскрава реклама «Кобзар табір» запрошує на фестиваль Древа Роду Кобзарського.


157-й км – с.Могилівщина - біля шляху затишне чудове озеро – місце для риболовлі. 


Приємно бачити нові сучасні споруди, наприклад, у Пирятині елеватори аграрної компанії «Ерідон», будівництво нових автомобільних шляхів, мостів. За вікном автостанція «Пирятин». Відразу згадується дуже популярна кінокомедія «Королева бензоколонки», яка знімалася тут у 1963 році. Привертає погляд цікава водонапірна вежа, яка стала пізнаваним символом Пирятина. 


Милують погляд безмежні, охайні поля з житом, кукурудзою, гречкою, соняшником під чистим блакитним небом! Як хочеться, щоб над усією Україною було таке ж ясне та мирне небо! 
Вздовж траси багато різноманітних за архітектурним стилям готелів, туристичних комплексів, ресторанів, де можна відпочити та пригоститися традиційними українськими стравами. 


По всьому шляху вражають чудові краєвиди. Так і хочеться вигукнути словами відомої пісні: «Не нужен нам берег турецкий, и Африка нам не нужна…». 


Вільшанка. Лубни. Вказівник: «Курган Скорботи напам’ять жертв Голодомору.» На Зажургорі встановлено великий дзвін, що завершується Хрестом. Це перший в Україні пам’ятник жертвам Голодомору. На горі височить дзвіниця Мгарського монастиря.


Місто Лубни, історія якого пов’язана з іменами українських князів Володимира, Святославовича, Святополка, О.Вишневецького, С.Наливайка, з історією української козаччини, Т.Шевченка, А.Керн, Шолом-Алейхема, Л.Яновської. Свого часу Лубни вважалися духовною столицею, Афінами Полтавської губернії.Вказивник- «40 км до Миргорода» -відомого курорту в Україні, батьківщини М.Гоголя, П.Мирного, художника В Боровіковського. Міста,пов’язаного з іменами Д.Гурамішвілі, Г.Сковороди, В.Капніста, Т.Шевченка. А.Сластіона, А.Свидницького та інших.


Скільки цікавого та корисного можна побачити і пізнати за декілька годин, пересуваючись зі швидкістю 100 км тільки по невеликому відрізку однієї з автомобільних трас країни. МИРГОРОД
Подорожуйте, вивчайте, захоплюйтесь та закохуйтесь в свою країну – Україну! «Із вогню та в полум’я» - ювілейний «ЗДВИГ – 2018»


Тридцять років тому в містечку Опішному в Полтавщині вперше відбувся День гончара.
Національний музей заповідник українського гончарства перетворив  його на свято вшанування гончарської професії на Тиждень Національного Гончарства в Опішному «ЗДВИГ» - потужну мистецьку акцію національного масштабу, спрямовану на збереження та популяризацію  традицій і досягнень гончарної культури, розвиток сучасного  керамічного  ремесла. Щороку заходи свята тривають впродовж усього червня.  Цього року  програма фестивалю включала Міжнародний симпозіум надпарканної скульптури, літню школу гончарства – це Міжнародна Е-літня Академія Гончарства для романтиків, харизма тиків, диваків і діячів.
 В рамках свята відбувся восьмий Національний  ковальський фестиваль «ВакулаФест –ХХ1». Кульмінацією «ЗДВИГУ -2018» можна назвати колоритне мистецьке свято  - Національний фестиваль гончарства 30 червня. Насичена програма Гончарського фесту  включала: Міжнародний мистецький ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні», Національний фестиваль-конкурс гончарного бодіпейнтінгу, фольклорний фестиваль «Гончарське  перевесло», ярмаркування в містечку майстрів народних промислів, різноманітні майстер–класи, конкурси «Вишивана родина» та «Коса – дівоча краса», смачну українську кухню, дитячі розваги, виступи артистів, запальну етнодискотеку. Опішня поправу вважається столицею української кераміки та українського національного гончарства  щорічно демонструючи це фестивалем гончарської культури.
30 травня розпочався Книжковий Арсенал. Бібліотека також відвідала фестиваль – один з головних інтелектуальних подій країни. Тут зібралося багато українських письменників, гостей і видавництв. Кожний відвідувач мав змогу поринути у світ дискусій, презентацій, читання, лекцій. Наша мета – книги і знайомство з авторами для подальшої співпраці.


6. 0 7. 17. В книгарні «Є» відбулась презентація книжки «Україна 2030. Доктрина збалансованого розвитку». Зал книгарні не вміщав усіх бажаючих ознайомитись з запропонованими авторами шляхами розвитку успішної країни до 2030 року. Розробники Доктрини поставили амбітні цілі входження України до 30 найрозвинутіших країн світу і окреслили основні шляхи розвитку і подолання існуючих перешкод на цьому шляху.  Розробниками Доктрини стали:
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Національний технічний університет України
Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського
ДВНЗ Київський національний економічний університет ім.В.Гетьмана.
Національний університет «Києво- Могилянська академія»
Національний університет біоресурсів і природокористування України
Українська Бізнес Ініціатива.
Презентував Доктрину керівник колективу розробників бізнесмен і депутат ВР України С. Тарута.

Про зацікавленість слухачів темою книжки свідчили численні питання до С. Тарути і розробників від  слухачів, присутніх в залі після закінчення доповіді.  Книжкова « Київська весна» 

В Українському домі з 23 по 26 лютого відбулася книжкова виставка «КИЇВСЬКА ВЕСНА – 2017». На виставці широко представлена література на будь-який смак і вподобання.  Тут можна було придбати наукову, довідкову, навчальну, історичну, краєзнавчу літературу, альбоми про мистецтво, антикварні книжки, періодику, музичну та дитячу літературу. В виставці брали участь понад 70 українських видавництв. Серед них  таки відомі бренди, як «Либідь», «Видавництво Старого Лева», «Ярославів Вал».  «Дніпро» - найстаріше видавництво в Україні. Свого часу воно входило до п’ятірки найбільших видавництв світу і експортувало книги до 110 зарубіжних країн. За сприяння видавництва сформувалася потужна школа українського перекладу. Тут працювали легендарні  Г. Кочур і М. Лукаш. Саме завдяки створеним  видавництвом серіям «Бібліотека світової класики», « Вершини світового письменства» та іншим для багатьох мільйонів читачів  герої цих творів назавжди залишаться україномовними. На виставці були   представлені  нові твори сучасних  українських авторів, класика світової літератури , наукові видання різних галузей знань.


Видавництво « Веселка» почало свою діяльність у 1934 році. Герої книг  якого бентежили уяву іще нашим прадіду сям і бабусям. Серед видавців дитячої літератури в наший країні це  має найбільший досвід. Попри свій вік воно впевнено крокує в ногу з часом. Видавництво видало у світ твори всіх класиків української літератури, сформувало покоління сучасних письменників, перекладачів та художників – ілюстраторів. Серії « Казки народів світу», « Український дитині» - є символом української книги. На стенді «Веселки» представлені нові видання – краще з вітчизняної й світової класики, фольклору, науково- пізнавальні твори.


1 лютого цього року виповнюється 85 років видавництву «Мистецтво», яке долучилося до процесу відродження національної культури, повернення широкому загалу імен,штучно вилучених з історії української культури. На виставці представлена українська класична спадщина, найвартісніші твори світової культури.

 

Видавництво «Кліо» було створено в 2012 році. Його книжки  покликані задовольнити різні інтелектуальні та духовні  запити  читачів. В коло друзів авторів « Кліо» входять Є.Сверстюк, І.Дзюба, В. Шевчук, Т. Чухліб та ін.ші. Завдяки активній перекладацькій діяльності видавництва  читач має змогу знайомитися з кращими зразками літературної класики світу. 
Книжкова виставка включала презентації нових книг, зустрічі , круглі столи семінари, дискусії, живе спілкування з авторами як відомими, вже  популярними так і молодими талановитими початківцями  в літературі.

 

В атмосфері книжкової виставки  відчувався свіжий весняний настрій  надії на подальший розквіт сучасної української видавничої справи. Дух свята і  передчуття весни впливав на всіх присутніх. На заході не було людей з байдужими очима і нудьгуючим виразом обличчя. Читайте книжки – це не тільки корисно, але і надзвичайно приємно.


Харламова Тетяна Борисівна - генеральний директор інформаційно- аналітичної агенції "Наш час" презентує свою продукцію.

 
 Дмитро Павличко презентує книгу своїх спогадів...
Україна зустрічає Рік Вогняного Півня.
Фотосюжет.


В магазинах з'явилися різні товари й вироби у вигляді півня, або з зображенням символу року. Майстри хендмейду теж використовують в своїх творчих роботах яскравий образ Півня.Екскурсія вихідного дня
Історико-гастрономічна виставка "Новий рік за 100 років"
16 грудня у столичній галереї D12 відкрилася унікальна історико-гастрономічна виставка "Новий рік за 100 років". Відвідувачі можуть простежити еволюцію улюбленого свята українців протягом останнього століття, відчути дух Нового року різних періодів (від початку ХХ століття і до наших днів), дізнатися, що їли, пили, слухали, які традиції дотримувалися і яких гастрономічних тенденцій дотримувалися українці.

 Інтерактивна експозиція складається з 5 інсталяцій, що відтворюють новорічну атмосферу різних періодів: початок ХХ століття, 30-40-і роки, 80-і і 90-і роки минулого століття, 2017 рік. Кожна з інсталяцій представляє собою стилізовану зону з меблями, ексклюзивними елементами декору і сервірованим новорічним столом певного року: 1990, 1940, 1985, 1996, 2017.
Кожна зі святкових інсталяцій являє собою не тільки гастрономічну, але й історичну реконструкцію. Старовинні канделябри і посуд з бутафорським смаженим поросям та млинцями з ікрою прикрашають перший стіл початку ХХ століття. Домашня консервація і соління візуалізують середину ХХ століття. В зоні 80-х можна буде послухати музичні новорічні виступи тих років. Куточок 90-х неможливо уявити без килимів на стінах, курки-гриль і розчинних напоїв "Юппі" на столі. По телевізору можна буде подивитися "Блакитний вогник".
Декоратори проекту Олександра Патока і Тата Вербі розповіли присутнім на відкритті виставки, що знайти посуд ХХ століття виявилося так само важко, як і торшер з 80-х років.
"Ми шукали все необхідне на барахолках, в приватних колекціях, у бабусь і дідусів, які просто зберігають вдома старовинні речі. Найстарішим експонатом став свічник приблизно 1905 року випуску. Саме такий на початку минулого століття ставили на святковий стіл разом з гілками ялинки. Бутафорську їжу самі відтворили і розписали вручну  і виклали на посуд відповідних років. Адже в кожен період була своя гастрономічна мода", - говорить Олександра Патока.


У вихідні дні відвідувачам запропонують експрес-святкування Нового року: щогодини під бій курантів гості зможуть підняти келих шампанського, спробувати салат олів'є і загадати бажання. Таким чином, у киян з'явиться  цікава можливість відсвяткувати Новий рік з близькими, рідними, друзями в атмосфері тематичній інсталяції різних епох,  відвідавши історичну виставку.
«Найстарішими» експонатами виставки є канделябр 1900 року виготовлення і Дід Мороз початку ХХ століття. Також представлені 30 старовинних новорічних листівок з поздоровленнями реальних людей. Цікаво що для створення бутафорської їжі пішло більш 20 кілограмів гіпсу, алебастру, замінника селікону. Багато часу майстри працювали над виготовленням святкового порося,   « позувала»  при цьому справжня свиня.

Спеціальні інформаційні стенди розповідають відвідувачам історію виникнення і еволюцію святкових блюд. Наприклад, смажене порося, мандарини, бліни з ікрою, салати « Олів’є» і « Оселедець під шубою», шпроти,  « Київський торт».

Фестиваль “Бучанська книга” - як символ читання
The festival Bucha book as a symbol of reading

В мальовничому міському ландшафтному парку під Києвом 1-2 жовтня вдруге проходив фестиваль “Книжкова Буча”, метою якого є популяризація української книги, відродження видавничої справи, сприяння розвитку вітчизняної літератури. Головними організаторами фестивалю є Національна Спілка письменників України, Бучанська міська рада, газети “Літературна Україна”, “Бучанські новини”. В рамках фестивалю проходили творчі зустрічі з письменниками, презентації нових книжок, автограф-сесії. Серед почесних гостей заходу були Іван Драч, Павло Мовчан, Микола Славинський, Володимир Шовкошитний. 

В роботі фестивалю брали участь різні українські видавництва, багато письменників презентували свої твори. Бібліотека отримала в подарунок книжку “Правда і міфи про Кобзаря” від її автора Таїни Братченко, нову книгу «Мамо, а що це було?» Олександра Єсаулова, письменника, який неодноразово був гостем бібліотеки. Спілкування учасників і відвідувачів заходу відбувалось під “живе” виконання українських пісень на сцені літнього театру парку, під шатром якого проходив книжковий фестиваль.

 


 

 «Розквітає ярмарок — квітне Україна”
National Sorochynskyi  fair.

«Такою розкішшю блищав один із днів спекотного серпня тисяча вісімсот. Так, літ тридцять буде назад тому, коли дорога, верст за десять до містечка Сорочинців кипіла народом, який поспішав з усіх навколишніх і далеких хуторів на ярмарок. З ранку ще тягнулися незмінною низкою чумаки з сіллю і рибою. Гори горщиків, закутаних у сіно, повільно рухалися, здається, нудьгуючи своїм ув’язненням і темрявою, місцями тільки якась розписана яскраво миска або макітра хвалькувато висловлювалася із високо накопиченого на возі тину і привертала розчулені погляди поклонників розкоші. Багато перехожих поглядали із заздрістю на гончара, який повільними кроками йшов за своїм товаром, турботливо обкутуючи глиняних своїх франтів і кокеток ненависним для них сіном.
Одиноко в стороні тягнувся на стомлених волах віз, навалений мішками, прядивом, полотном і різною домашньою поклажею,за яким брів, у чистій полотняній сорочці і забруднених полотняних шароварах, його господар…», --описував Микола Гоголь Сорочинський ярмарок початку дев'ятнадцятого століття.
Сорочинський ярмарок відомий з другої половини ХVII століття. У ХIХ - на початку ХХ ст. у селі щороку відбувалося 5 ярмарків. Ярмарки проводилися і в перші роки радянської влади. Після перерви вони відновилися тільки в 1966 році. Ярмарок відбувався щороку один раз у останню суботу та неділю серпня місяця, приурочувався закінченню жнив. В 1992 році відбувся перший у незалежний Україні Сорочинський ярмарок. Було завезено товарів на суму майже півмільярда крб., їх реалізували 1592 торгові точки. В 1999 році ярмарок набув статус Національного згідно з указом президента України.

Цього року Сорочинський ярмарок був присвячений 25 річниці Незалежності України під гаслом “Розквітає ярмарок - квітне Україна!”. Національний Сорочинський ярмарок традиційно відбувається в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області на батьківщині Миколи Гоголя на ярмарковій площі в 16 гектар. На ярмарку традиційно представлені  вітчизняні підприємства усіх галузей промисловості, майстри народних промислів шедеврами народного мистецтва, заклади громадського харчування. В програмі ярмарки розмаїття етнографічних свят, обрядових дійств: Свято Вергуна, Сала, Гарбуза, Спаса Медового, Вареника та Галушки, Борщу. Українське весілля, яскрава театралізована вистава за участю героїв творів Гоголя та фольклорних колективів, концертно-розважальні виступи. В ярмарку брали участь до 1500 підприємств, народних майстрів, гостей з Узбекістану, Вірменії, Грузії, Молдови, Білорусі, Німеччини, Польщі, Азербайджану.

 Ініціатором відродження ярмарку стала керівник проекту «Сорочинський ярмарок» кавалер орденів княгині Ольги III та II ступенів Світлана Свищева. Під її керівництвом ярмарок став єдиним, що вдало поєднав історію і сучасність, народні традиції, культуру, колорит з бізнесовими інтересами українських виробників. Пройшовши через віки, Сорочинський ярмарок сьогодні впевнено дивиться у майбутнє.
Сорочинський ярмарок вважається самим колоритним ярмарком в Україні. Єдиним і унікальним, величезним і грандіозним масовим заходом з атмосферою 18 століття.

Немає коментарів:

Дописати коментар