Бібліотека інформує


Українці читайте!!!

Ви хочете бути в курсі свіжих літературних новин? Ми впроваджуємо рубрику «Бібліотека інформує», де будемо розповідати про події в літературі, а також цікаве із життя і творчості письменників.


Марина Гримич «Клавка», Нора-Друк, 2019.


Приємна та помітна новинка сезону – роман із літературного життя сталінських років. Книга презентована на Книжковому Арсеналі, книга, яку мають прочитати всі. Це роман - історична мелодрама про ігноровані повоєнні роки. Його перипетії розгортаються в сталінському Києві 1940-х років. Клавка – головна героїня - секретарка Спілки письменників, яка стає свідком та учасником драматичних  подій письменницького осередку післявоєнних років в Києві: любов, інтриги, зрада, відвага, Євбаз, секрети РОЛІТу. Приємного читання!!!
ХХ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року’2018». Красне письменство сьогодні – Жахотерапія: горор, який завжди з тобою. Від агресії людину втримують соціальні інституції. А як би виглядав світ, коли сімейний інститут удалося б «скасувати»? Новий роман письменника, що вміє-любить нажахати читача – Ян Валетов «Лучший возраст для смерти». Це історія з життя інстинктів. Вибух у військовій лабораторії, де розробляли ідеальну зброю. Мікроб убиває кожного рівно у 18-й день народження. Вірус призивного віку виходить з-під контролю й миттєво знищує геть всіх дорослих… Автор сфокусований на психології виживання. І це в кожній його книзі. Ми в очікуванні на нову книгу, а поки що пропонуємо до прочитання роман-попередження, від якого в 2007 році відмовилися всі українські видавці, але нарешті він повертається додому - «Ничья Земля»… Місце, де неможливо жити, але все ще можна на щось сподіватися. Притулок для наброду, ізгоїв і героїв. Де закінчується вигадка і починається правда? У цій книзі передбачені конфлікти, газові війни і розкол України. Залишається тільки прочитати. 
«…як часто люди виявляються не тими, за кого їх мають»


Який зв'язок між похмурою притчею Вільяма Голдінга «Володар мух» і нинішнім українським буттям? Адже «Володар мух» - песіместичний сценарій розвитку суспільства без дорослих. Тобто – без цивілізаційного примус-контроля. На це дає відповідь стаття в газеті «Україна молода» за 4.09.18. – ХХ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року 2018». Читайте книгу Нобелівського лауреата В.Голдінга, яка наштовхує на думку, що цивілізованість є лише прикриттям природної людської жорстокості.

Найочікуваніша новинка від Золотої авторки України!
Нарешті! На полицях книгарень з’явилася новинка від Люко Дашвар. Цього разу Золотий письменник України пропонує до прчитання книгу під назвою «Ініціація». Маємо надію, що новий роман не залишить байдужими всіх прихильників творчості авторки. Адже пише вона про те, що хвилює найбільше. «Реальність неймовірніша за вигадку. Що би ви не прочитали, знайте: усе те може статися. Читайте, думайте, любіть, вірьте в себе, і тоді світлих яскравих фарб у вашому арсеналі стане значно більше» - Люко Дашвар
«Правда – штука жорстока» Микола Хомич

Він увірвався в літературу в зрілому віці. Перші його книжки показали: в літературі з’явився серйозний письменник, що глибоко проникає у життя людини й суспільства – і це Микола Хомич. Лейтмотивом його творчості є проблема повернення втраченої пам’яті. А ще він є знавцем Києва, який любить подорожувати і вважає, що насправді література і подорожі дуже пов’язані. В очікуванні на нову книгу Миколи Хомича «Час» де є роздуми про час та його сприйняття, ми маємо змогу запропонувати Вам до прочитання, раніше видану книгу – історичний детектив, який розкриває маловідомі сторінки давньої української історії.«Читаючи, людина вчиться бачити більше»Андрій Курков
Знайомтеся! Новинка від Андрія Куркова «Рух «Емаус»: історія солідарності». Книга, яка варта бути на бібліотечних поличках. Але, на даний час, поки книга ще не з’явилася на наших полицях, пропонуємо вам до прочитання книгу Ж-К.Гранже «Пасажир» де описується про організацію допомоги бездомним «Емаус», засновником, якої був Абе П’єр. Його проект полягав у створенні «самодостатньої спільноти, здатної забезпечити собі прожиток». Головною мотивацією було надання зневіреним і відкинутим суспільством людям можливості щось зробити на «користь громаді, а отже повернути втрачену гідність…».


Минулого тижня роман «Англійський пацієнт» канадського письменника Майкла Ондатже здобув спеціальну премію «Золотий букер», яку присуджують найкращій книжці за останні 50 років.Немає коментарів:

Дописати коментар