вівторок, 1 серпня 2017 р.

Літо кличе у мандри. Подорожуємо Україною.



Залишіть свої справи, якщо є можливість і помандруйте Україною. Поїздки на день – два і відпочинок тілу гарантовано (якщо дозволять українські дороги). Мандрівки країною відкривають приховані перлини рідного краю, історичні і природні пам’ятки. Таким чином помічаємо дивовижу навколо нас – маловивчену, особливу зі славним минулим і прекрасним майбутнім. Тож залишається окреслити маршрут найближчих вихідних і в дорогу, адже залишився всього один місяць літніх канікул.


 Розпочніть із подорожі у князівство Чернігівське, бо воно вражає історичною величчю, природною мальовничістю і дивовижною енергетикою.



 Якщо до вподоби етнографічні музеї під відкритим небом, вас дорога веде в «Українське село», яке розташоване лише за 15 км. від міської смуги по Житомирському шосе. Сучасною парковою класикою зачарують село Буки Сквирського району. Парк з храмовим комплексом є свідченням, що традиція створення в Україні паркових ландшафтів продовжується і сьогодні, і навіть більше, набирає обертів.


Музей космонавтики ім.С.П.Корольова, Дениші-Тригір’я, Ольжина купальня, «Кам’яне село», садиба Терещенків…це все і навіть більше – Житомирщина особлива. Пориньте у славетне минуле українського краю разом з Рівненською мозаїкою: Великі Межирічі, Дубно, Острог, Корець…і обов’язково, для всіх закоханих – зелений тунель (ботанічний феномен) с.Клевань. Вінниця – старовинне українське місто постає маловивченим географічно, але подивитися є на що: собори, підземні ходи, Іллінецький кратер, садиба і склеп Пирогова. А Вінницькі фонтани…це варто бачити на власні очі. Не оминемо несподівану Кіровоградщину – хутір «Надія» - державний музей-заповідник, дендропарк «Веселі Боковеньки», урочища «каскади» та «монастирище». 
Обов’язково відвідайте місто, в якому знаходиться найбільша кількість пам’яток архітектури в Україні – це місто сотні імен, місто – прогулянка, місто соборів, костьолів і церков, місто фестивалів і святкувань. Всі дороги ведуть до Львова. І не забувайте вузькі вулички, та й Львів потрібно пізнавати ногами і серцем. 


Є легенди, що крізь віки дійшли до нас майже неушкодженими і однією з них є древнє місто Білгород-Дністровський. Найбільшу фортецю в Україні і місцеву пам’ятку потрібно бачити на власні очі і Ви відчуєте дух історії, поринете в минуле – далеке минуле. 
Міста, музеї, парки…А як Вам термальні води з лікувальним ефектом. Доступність? Вони в нас під боком. Таємницю підземних вод розкриєте разом з Берегово, Мукачево, , Косонь, Велятино, Арабатською стрілкою…Але не забувайте – прислухайтесь до порад лікарів не перевищуйте рекомендований час перебування в термальних водах. 


Багато користі й незабутніх вражень Ви отримаєте змінивши маршрут пляж, море на відпочинок на озерах. Блакитні очі України. У Карпатах є чимало невеликих, але дуже цікавих реліктових озер, свідків прадавнього льодовикового періоду (Несамовите, Синевир…). Ялгуп на Одещині – найбільше природне прісноводне лиманне озеро. Світязь – одне з семи див світу входить до групи Шацьких озер, що на Волині. Голубі озера на Чернігівщині. 
Якщо Ви хочете на вихідних побачити диких тварин, ваш шлях пролягає на спеціальні ферми, які створені саме, як туристичні об’єкти: форелеві ферми, ферми з вирощування диких кабанів, оленів, страусині ферми. Тож поки цивілізація все більше віддаляє нас від природи, окремі ентузіасти це виправляють. І нагадуємо, що людина –  не цар природи, а лише її частина.


А якщо у Вас немає можливості виїхати за межі Києва можна нагадати собі про зв’язок з містом відомих казок і билин, бо насправді усі герої цих чудових мультфільмів мають безпосереднє відношення до нашої столиці. Кирило Кожум’яка та Кирилівська Церква, Добриня Микитович та Володимир Великий, Ілля Муромець та Києво Печерська Лавра… Зацікавилися? Тож вирушайте в дорогу і пам’ятайте Україна в нас одна і нам її берегти. Щасливої дороги!!!  

Немає коментарів:

Дописати коментар