1917-1935 роки. «Український» період
Пікассо.
Вони зустрілися у Римі. Вже відомий художник Пабло Пікассо і Ольга Хохлова - балерина українського походження з трупи С.Дягілєва «Руський балет».
«…Він дивився на неї, як хижак на жертву. Він не зводив з неї своїх чорних
очей». Художник упадав за нею з
завзятістю тореадора…
«Пабло почав писати мої портрети. Я зрозуміла, що перш за все він є філософ, а потім художник, експериментатор і
новатор. Я закохалась спочатку в його розум…».
Вважають, що саме Ольга Хохлова спонукала, надихнула Пабло Пікассо до реалістичного періоду його творчості. Вона не розуміла й не приймала модного тоді направлення в мистецтві – кубізму. Закохана жінка хотіла впізнавати своє обличчя на його картинах. І закоханий митець відійшов від цієї стилістики на деякій час… Відомі портрети Ольги в різних жанрах виконання, вони яскраво ілюструють як змінювався емоційний характер відносин між подружжям.
Спочатку це були психологічно
реалістичні, повні любові, захвату образом жінки, з часом на портретах художника було важко впізнати
Ольгу – це були безжалісно деформовані фігури
моторошних чудовиськ в загрозливих позах та з великими зубами...
На жаль, Ольга і Пікассо були людьми з дуже різними уподобаннями, поглядами, звичками, манерами – і це сприяло їх віддаленню один від одного і розлученню через 18 років спільного життя.
«…Цієї ночі над Ніжином літала Душа. Літала понад схиленим Гоголем у сквері, Графським парком, вулицею Воздвиженською, куполами Хрестовоздвиженської церкви, на фасаді якої намальоване на мармурі лице - воно колись належало Душі. Під нею написано рік, місяць, число, коли Ольгу Хохлову хрестили у цій церкві…Пам’ятають, не забули. Душі було приємно»...
В фонді бібліотеки є книжка – повість Тетяни Сидоренко про знайомство, одруження і роки сімейного життя геніального художника Пабло Пікассо і українки з Ніжина –балерини Ольги Хохлової. Це перша книга в Україні про долю відомої танцівниці. Пропонуємо її почитати і відкрити для себе цікаві факти з особистого життя видатних людей.
Немає коментарів:
Дописати коментар