середа, 29 вересня 2021 р.

 

 Ми відповідальні за пам'ять про минуле

Національний урок пам’яті  29 вересня, присвячений 80-роковинам  трагедії  Бабиного  Яру в СШ №64  проводив директор українського центру вивчення історії Голокосту А.Ю. Подольський.  Для старшокласників це був час наповнений сумними емоціями  розповіді вченого – історика  про жахливі події  29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр в Києві, коли німецькі окупанти почали масові розстріли  мирного населення. Жертвами  нацистів були люди єврейської і ромської національності, психічно і фізично хворі, військовополонені…


За роки війни в Бабиному Яру загинуло до 150 тисяч людей. В перші дні було вбито 34 тисячі людей. До 11 жовтня 1943 року німці знищили майже все єврейське населення Києва. Нацисти вважали інші етнічні групи, хворих  фізично – соціально «зайвими»… і підлягали примусовому  масовому знищенню в різних країнах Європи в спеціальних гетто, концтаборах…

Урок мав  за мету  донести до учнів історичну правду і збереження пам’яті про моторошну  сторінку історії не тільки України, а й всій  людської цивілізації, формування у підлітків негативного ставлення до фактів дискримінаційної зневаги до людської гідності і насильницького позбавлення життя іншої людини.



Хвилина мовчання вшанування жертв Бабиного Яру

Сьогодні весь світ  згадує і вшановує  пам'ять всіх жертв Голокосту. На завершення бесіди з учнями  історик Анатолій Юхимович зауважив, що ми, сучасні люди, не можемо нести відповідальність за минуле, але ми відповідаємо за пам'ять про історію...

Уряд країни підготував потужну програму до 80-роковин трагедії Бабиного Яру. Так 3 жовтня  пройде Марш пам’яті в Бабиному Яру; 6 жовтня відбудеться офіційна церемонія за участю світових лідерів, діячів єврейських організацій, людей, які вижили і пережили час Голокосту, українців,  які рятували євреїв від смерті під час нацистської  окупації і отримали звання   Праведників  народів світу.  Планується відкриття музейно-меморіальних об’єктів «Курган» і  «Кришталева стіна плачу». Відбудеться  прем’єра фільму С.Лозниці «Бабин Яр. Контекст». Нові об’єкти будуть містами нагадування, навчання і роздумів… Кожен відвідувач зможе пережити всю «подорож» на Голгофу  в часі, відчути зв'язок з минулим…і подумати про майбутнє…



На  станції  метро «Дорогожичі» відкрита  арт виставка - запитання  « Бабин Яр як зона відчуження»: тексти американського письменника Дж.Літтелля і фото А.д`Агата.





Немає коментарів:

Дописати коментар