Творчі виставки

        Її роботи – це краса і магія.

Дивосвіт творчості Наталії Пархоменко.

 

Сьогодні, 5 березня, в бібліотеці офіційно і фактично запанувала весна. В тому широкому сенсі, яке вкладають в це природне явище. Присутні мали можливість очима і руками доторкнутись до дивовижних робіт пані Наталії Пархоменко. Фелтинг і синель, це незнайомі більшості терміни, - назви надскладних технік рукоділля. В процесі мокрого валяння вовни створюється малюнок на тканині, об’ємні іграшки, панно, предмети одягу чи аксесуари. А от синель – це багатошарова тканина, створена за спеціальною технологією шляхом зшивання між собою декількох матеріалів та розрізанням з подальшим розпушуванням.

 

 Відвідувачів вразила художня досконалість кожного експонату. Всі роботи мають свою мистецьку цінність і свідчать про неабиякий естетичний смак виконавиці. Окрім декоративних виробів, пані Наталія активно співпрацює з такими ж як сама майстринями на міжнародному рівні.   Вона брала участь у створенні ветеранського фонду «теплі речі для фронту».

Не даремно на початку допису згадувалась весна, бо всі роботи, незалежно від пори року наповнюють навколишній простір відчуттям оновлення і відродження.   Пані Наталіє є прикладом нев’янучої в душі краси і готовності до креативних змін. Дався взнаки активний спосіб дозвілля, сплави на байдарках, в минулому. Кандидат біологічних наук, людина, яка займалася мікробіологією, у зрілому віці почала навчатись техніці петриківського розпису, декоративно-прикладному мистецтву і опановувати техніку валяння. Як і всі творчі люди, пані Наталія випромінює позитив, енергію і власним прикладом заряджає нею оточуючих. 


        

    

 Безмежний талант творити  сонячний настрій.

Відвідувачі нашої бібліотеки вже мали можливість познайомитись з воістину унікальною особистістю – Любов’ю Василівною Семенченко–Шахрай і її яскравими і надзвичайно талановитими роботами. Тоді, в грудні 2022-го, стіни бібліотеки прикрасили дощечки і малюнки, виконані в манері петриківського розпису. Вражала не тільки професійність робіт й те тепло і любов до свого, рідного, яке вони випромінюють, а й сама авторка і її глибокі, проникливі вірші. Справжнім подарунком  для нас і для користувачів стали нові роботи Любові Василівни. 


Серед лютневої сльоти і повітряних тривог так доречно «заволоділи» бібліотекою південний слон і лемур, прекрасна і зворушлива жабка, романтичний жираф, але всі вони з українською «пропискою», тому що безмежна фантазія авторки використала  українську техніку «кошачку» з петриківського розпису. (виготовляла з котячої шерсті пензлики і відома всьому світу Катерина Білокур) 

В цих малюнках нестримна фантазія поєднана з філігранною скрупульозною точністю  деталей. Їх можна рекомендувати для медитацій, щоб зняти тривожність і покращити настрій. Зовсім інша техніка, інший мотив, але життєствердний позитив –  у всіх представлених на виставці  роботах пані Любові. Вона живе і творить під гаслом «Дарую щедрість і добро»  і ми їй за це безмежно вдячні. 


   


                    

Яке ж Різдво без подарунків?

На Різдво особливо хочеться вірити в добрі прикмети.

 Гарним знаком бібліотека імені Михайла Слабошпицького вважає дебютну виставку художниці Анастасії Нечитайло.

 Молода художниця захоплюється малюванням з дитинства, закінчила  Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, а зараз працює вчителем малювання у художній школі. Сьогодні користувачі бібліотеки на власні очі побачили ці талановиті, наповнені глибоким внутрішнім змістом  роботи. 


В ранковому, або надвечірньому серпанку милують уважне око глядачів рідні краєвиди України. В буденному нічному урбаністичному пейзажі ненав’язливо, але переконливо світиться віконце, наповнюючи всю композицію надією.  Роботи Анастасії різні, вона перебуває в творчому пошуку, але їх об’єднує прагнення до повного самовираження авторки. Цікаво, що кожен з відвідувачів виставки помітив цю особливість -  яскравий талант  за стриманими, дещо приглушеними фарбами.   Бібліотека цінує те, що нам довірили почесну місію – стати першими, хто знайомить художницю з  її глядачами.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати творчу виставу, яка буде діяти до 31 січня 2024 року.  


         

Шана і збереження культурної спадщини міст України

Напередодні Всесвітнього дня міст (31жовтня) в нашій бібліотеці відкрилась виставка «Фортеці та замки України» доброго друга нашої бібліотеки, архітектора Володимира Гриневича. 


Вже не перший рік він і його дружина  приймає активну участь у культурному житті бібліотеки. Пані Адель також демонструвала свої сонячні дачні акварелі нашим відвідувачам. В роботах пана Володимира окрім чудового професійного виконання, є бажання поділитися з глядачами оточуючою красою, передати кожного разу особливий настрій  від споглядання неповторних краєвидів і споруд.


Він багато подорожував різними країнами світу, але найбільше йому подобається мандрувати Україною. І тому сьогодні ви маєте можливість відправитися у віртуальну мандрівку такими містами України: Свірж, Кам’янець-Подільський, Жовква, Львів, Підгірці, Межиріч, Кременець, Хотин, Луцьк, Острог та іншими не менш відомими містечками, де збереглися визначні пам’ятки, які потрібно знати і шанувати.



Ми вдячні пану Володимиру за те, що своїм особливим поглядом митця він не тільки бачить, а й дозволяє нам побачити неповторну красу нашої України. Захоплення, гордість і надію викликає ця виставка у відвідувачів. Народ, який має такі потужні культурні надбання неможливо перемогти. 


  

«Барви талантів»

Читачки нашої бібліотеки найкращі майстрині. Вони не професійні майстрині, але їхні умілі ручки і багата уява створюють неперевершені роботи. Вже від сьогодні Ви маєте змогу відвідати творчу виставку користувачів бібліотеки.



Це вироби з бісеру, вишивка бісером і нитками, в’язаний одяг та іграшки. В цих роботах відчувається справжність, щирість і любов до своєї справи. Займайтеся, творіть, захоплюйтесь і нехай світ стає добрішим)))



              Такий дорослий дитячий

    « Мій світогляд» Мирослава Сидоренка.

Ці роботи 13-ти річного Мирослава вражають своєю оригінальністю і глибиною. Війна залишає суворий відбиток на його творчості, але неспроможна забрати яскраві фарби навколишнього світу і його підліткового сприйняття.


Вже зараз цілком очевидно, що перед нами талановитий, непересічний  митець. Як пише про себе Мирослав, його художні вподобання – Л. да Вінчі, Мікеланджело, Т. Шевченко, М. Примаченко та сучасні Г. Зіньківський і А. Дудченко.  Окрім малювання, юнак займається музикою і знаходить час для спорту.


Зимове натхнення

Які б тривожні події не вирували навколо, дитина завжди зуміє розгледіти красу в оточуючому світі.

Діти особливо гостро сприймають зовнішні і внутрішні вияви сьогодення. Світ дитинства особливий: він наповнений бажанням радості, щастя і  миру.


 Роботи нашої юної художниці наповнені   відчуттям захищеності і очікуванням новорічного дива. Софійка Лісанєвич відвідує гурток малювання.


Вся родина також підтримує захоплення дівчинки. Малюнки допомагають їй виразити себе, відчувати  навколишню красу.



 

     Наповнене творчістю життя.

Бібліотека приваблює людей небайдужих, творчих, талановитих. Як ми і обіцяли, 11. 12. 22. в бібліотеці відбулась зустріч з нашою талановитою читачкою Ларисою Володимирівною. 

 

Довгий час вона показувала нам свої роботи на світлинах в телефоні, а від тепер всі можуть побачити, що можна зробити власноруч з підручних матеріалів. В руках Лариси Володимирівни звичайні гілочки перетворюються на весняні квіти, клаптик шкіряної тканини – на вишукане елегантне жіноче вбрання та модні капелюшки, а зношені джинси всієї родини – на креативну, ексклюзивну жилетку. 

 

Хітом сьогоднішнього заходу стало «Грошове дерево». Нібито все просто, але сам процес роботи, повірте, ой який складний. 

Щоб не робила пані Лариса, всі її вироби випромінюють творчий підхід і позитивне ставлення до життя. Саме воно дозволяє зберігати життєві сили і зігрівати турботою і теплом родину і оточуючих.



   


Петриківські квіти в тривожному грудні.



Заклад, в якому сконцентрована  друкована  мудрість століть і відображені на папері події і емоції сьогодення,  завжди буде приваблювати людей освічених, порядних і неординарних. Сьогоднішню зустріч в нашій бібліотеці можна було б назвати неочікуваною, але… Зовсім невипадково наша постійна читачка розповіла про дивовижну майстриню, яка малює чудові картини петриківським розписом. На її дерев’яних дощечках розквітли ружі і мальви, червона калина, ромашки і барвінок. Півники і синички, райські птиці, казкові бички,  файні красуні і відважні молоді козаченьки заповнили бібліотечний простір. 


В цих роботах відчувається така справжність, щирість і любов до рідної землі,  що череда мурах пробіга по шкірі. Любов Василівна Семенченко-Шахрай не професійна художниця, але коли вона розповідала про свої роботи, то про це навіть важко було здогадатись. 




Вона досконало вивчила всі тонкощі цієї техніки. До того ж Любов Василівна вирощує чудовий сад у своєму будинку в Попільнянському районі. В саду ростуть рідкісні породи дерев і чудові квіти. Туди навіть на екскурсію привозять школярів. 


Людина настільки талановита, бо пише ще й чудові проникливі вірші. Діти майстрині успадкували від мами художні здібності. Дочка виготовляє ажурні плетені яйця за особливою технологією, а також неймовірно зворушливі іграшки з вовни. Величезна подяка нашій читачці Ларисі Володимирівні за цю подаровану зустріч. Як з’ясувалось, вона також неабияка майстриня і ми вмовили її показати нам свої роботи також.  Це велика радість – відкривати в людях несподівані таланти.


 

 Присутні читачі були в захваті і від робіт і від багатогранної, відкритої, доброзичливої Любові Василівни. Особливо вразив присутніх той факт, що вона працювала співробітницею УМВС до виходу на пенсію







Барви таланту

До Дня людини поважного віку

Сьогодні, як ніколи нам потрібні позитивні емоції. Сьогодні ми хочемо споглядати прекрасне. Пропонуємо до Вашої уваги чудову виставку вишитих картин. Адже саме такі картини наповнюють серце і душу добром, спокоєм і затишком. Вишивання – це суто українське. Знайомтеся, це роботи Раїси Терентіївни Голосної. 


Вона все своє життя вишивала, але робила це вночі. Прочитає вечірню молитву і хрестик до хрестика, а результат - шедевр. Тематика її картин різноманітна, але переважають картини-ікони на релігійну тематику. 


Раїса Терентіївна дуже багато вишила картин за своє життя. Брала участь у виставках, багато дарувала рідним, друзям. Картини-ікони прикрашають церкви і монастирі по всій Україні. 

Про вишивальницю писали в газетах, а після публікацій їй багато писали з різних куточків, щоб замовити її роботи. Самі найцінніші картини, це вишивка без схеми. Онука Наталка змальовувала з картинок простим олівцем на тканині, а бабуся вже сама підбирала кольори і вишивала.

Сьогодні Раїси вже немає з нами, але онука дбайливо береже її творіння. Можливо колись і вона буде вишивати. Щиро дякуємо Наталії за надану можливість побачити ці прекрасні роботи, які створені дбайливими руками любої бабусі.







СОЛОМОПЛЕТІННЯ – ВІДРОДЖЕННЯ НАРОДНОГО РЕМЕСЛА

Коли мрія стає реальністю, то саме час показати всім свої вироби, які споконвіку були присутні у побуті наших предків. 

Свої перші вироби із соломи презентує користувачка бібліотеки пані Тетяна.

Тетяна Нетудихата працює журналісткою. Під час карантинних обмежень вона віднайшла час навчитися виготовляти українські народні вироби із соломи – це атрибути до свят і елементи інтер’єру. Плетіння соломою є одним найдавніших ремесел. Раніше люди активно використовували солому. Особливо у господарстві. Хліб чи зерно як символ життя й багатства, миролюбства і щастя присутнє в усіх святах, обрядах і звичаях українського народу у багатому розмаїтті вироби зі соломи є прекрасними виробами, якими прикрашають хату на свята.



Вироби пані Тетяни красиві і оригінальні. Вони можуть створити теплу і затишну атмосферу вдома. Це є чудові вироби для декору та подарунку.

Вітаємо пані Тетяну з оволодінням соломо плетіння. Бажаємо творчого натхнення і втілення у виробах краси і неповторності.



 



Карантин розкриває таланти

Під час карантинних обмежень люди читали книжки, переглядали улюблені серіали, дистанційно працювали і навчалися, самовдосконалювалися, а дехто відкривав і розвивав свої таланти. І тому приклад користувачка бібліотеки Захарчук Алла. Вона спробувала в’язати іграшки – і ось результат. 

Ведмедик - перша іграшка

перша лялька

Це перші спроби, це перші кроки, це все для душі, на подарунки. Іграшки зроблені власноруч – це перемога над карантинними буднями. Ділимося частинкою тепла, краси і доброти.


Бажаємо творчого натхнення!




Дарую всім усмішку своєї душі

Під час сумного карантину ми вирішили привнести трішки відчуття позитиву, світлого настрою в наше життя і познайомити Вас з непрофесійною художницею Оленою Голубовською та її творчістю.




Народилася вона в Києві. Навчалась в музичній школі по класу скрипки, професію бухгалтера отримала в Ірпінському індустріальному коледжі, кваліфікацію інженера-хіміка-технолога здобула в Національному технічному університеті «Київський політехнічний  інститут». Працювала на різних посадах, але знайшла себе лише в 2014 році, коли почала займатися живописом, - зізнається сама майстриня. 

До сьогодні займається в художній студії в Будинку художника. Навчається академічному   малюванню, а полюбляє  -наївну, дитячу манеру.   Приймає активну участь у виставках. Наприклад, в лікарні Амосова, в камерному театрі–студії «Дивний замок», Міжнародному  фестивалі–конкурсі мистецтв «Літо Мистецтв», дистанційному  Всеукраїнському фестивалі-конкурсі  «Чарівний світ». Наталка Поклад у своєму відгуку про виставку відзначила чутливу, добру і ніжну душу художниці і назвала її творчість «чудовим світом».



 






Бібліотека завершує Всесвітній тиждень космосу виставкою «Космічні мандри», роботи для якої виконали учні молодших класів СШ №64 разом з батьками, вчителями,


 і відмічає День художника теж виставкою – творчими роботами своїх користувачів – непрофесійних художників, але цим цікавіше враження:  Лариси Волгіної та студентки Карини Тихомирової.



Запрошуємо переглянути виставку, отримати естетичний заряд та самому  надихнутися на творчість.




Виставка – згадка про…

Виставка рукоділля нашої користувачки Галини Олександрівни вражає якістю виконання, чистотою та тонкістю кольорів. Твори зроблені в різні роки, є дуже старі. Але вони чудово збереглися. Колись було модно прикрашати помешкання в’язаними  серветками, вишитими картинами. Тоді складно було знайти тканину, спеціальні нитки, малюнок – схему для вишивки. Барвисті фартухи – теж згадка про скрутні часи в нашому минулому, коли далеко не всі потрібні речі можливо  було вільно знайти і купити в магазинах. Виручали клаптик тканини, голка і… ручки – трудівниці…




 





Строкатий світ творчості Кирила Баклана


Автор яскравих різнопланових робіт -15 річний київський школяр. Це вже не перша його виставка в нашій бібліотеці. Кирило  любить не тільки малювати, ще він займається спортом, вивчає іноземні мови, серйозно грає в шахи.  Ми бажаємо йому здоров’я і наснаги для здійснення творчих планів.




Барвиста палітра Владислава Бевзенка.

Його картини зачаровують з першого погляду. Вони яскраві і випромінюють добро. Бевзенко Владислав малює з дитинства і надалі буде продовжувати свою справу. Наші читачі вже мали змогу раніше познайомитися з чудовими роботами юного художника. І от, в його творчому доробку, є вже нові роботи, які відкривають його душу – душу художника, його бачення – бачення всього красивого. В своїх роботах, Владислав використовує яскраві кольори, щоб всім показати, яка красива палітра нашої природи.


  


Його маленькі дівчатка-янголи, зачаровують своїми добрими і щирими посмішками. Вони ніби промовляють – «Все буде добре – Ви лише вірте в чудеса».


 А який красивий захід сонця!? Він зачаровує і манить.


Натюрморти сповнені соковитістю. Вони так і припрошують скуштувати виноград, персик і сливку. Навіть метелик прилетів!


А його качечка і котик ніби живі. Ось тут, перед нами тихе озерце і лише качечка порушує лісовий спокій. І котик, який так чекав на новорічні свята – «Може і мені буде подарунок?».

Щиро дякуємо бабусі, Іваницькій Майї Василівні за надану можливість побачити красиві роботи її онука. Бажаємо творчого натхнення і здійснення найзавітніших мрій.



Фото-миттєвості Георгія Яцентюка


Чудовими фото-сюжетами природи України поділився з користувачами та відвідувачами Яцентюк Георгій Тимофійович. Він розповів, що багато років вчився фотографувати, читав спеціальну літературу. Коли з’явилась можливість придбав професійну фотоапаратуру. З азартом і захопленням шукав сюжети для своїх фото-робіт. Об’єктами його уваги були люди, птахи, шедеври великих художників, але найулюбленішою темою була краса живої природи в різні пори року.



 Своїм захопленням Георгій Тимофійович «заражає» глядачів, у яких виникає почуття захвату від досконалості краси оточуючого світу на його фотографіях.







« Моя творчість – це моє спасіння, моє здоров’я, мій настрій»


Бібліотека запрошує на творчу виставку Лілії  Желавської – молодої  мами двох синів, яка проживає на Київщині. Основна її  робота  пов’язана зі спортом, рухом. Після непередбачуваних подій в  житті родини несподівано виникла потреба почати творити щось яскраве та позитивне  власними руками. Це стало дійсно моїм порятунком на той момент – зізнається сама Ліля. 



Виставка  невеликої  частинки  творчої реалізації майстрині бібліотека з радістю та задоволенням пропонує своїм відвідувачам. Сьогодні багатий творчий доробок Лілії  Желавської  вражає різноманіттям тем, технік виконання  та яскравістю кольорів.





«Фаюмський портрет – ікона до іконопису»
Фаюмський портрет – яскравий приклад поєднання релігії та мистецтва, який  можна вважати початком іконопису в християнському мистецтві. До Дня хрещення Русі в бібліотеці представлена   невелика експозиція творів художниці Гудкової Тетяни Миколаївни   у стилі  та техніці фаюмського портрету.
Гудкова Тетяна Миколаївна народилася у Києві в 1955 році. Після закінчення  художньо–промислового  технікуму працювала художником в інституті археології, в державному художньому фонді. 13 років жила і працювала в Греції в Афінах. Вивчала та дуже полюбила візантійську ікону. Виконувала замовлення на малювання ікон, творів в техніціфаюмського портрету. Її роботи  знаходяться в приватних  колекціях  в Італії, Канаді, США, у Києво-Печерській Лаврі.



«Фантазуй, твори і дивуй»
авторські роботи з мила Чопової Вікторії

На скільки широка ваша фантазія? Як часто Ви виготовляли власноруч подарунки своїм рідним і близьким? Якщо у вас не вистачає часу виготовити подарунок на будь-яку подію в цьому вам у пригоді стане великий вибір виробів з мила ручної роботи різних кольорів і форм. Нині в нашій бібліотеці діє виставка невеликої кількості мильних виробів. І це лише маленька частинка того, що виготовляє Вікторія. Тож і в подальшому виставка буде поповнюватися різними тематичними виробами. А на даний час тут представлені: білочка, зайчики, свинюшки, деякі фрукти і ягоди – банан, кавун, полуниця, мандарин…шоколадний батончик, букетик квітів, монети, цигарки…Завітайте до нас, щоб побачити тую красу. 




« Рукотворні дива Емілії Марієнко»

Це прекрасна виставка, яка милує око і наповнює серце і душу добром. Це роботи виплекані з любов’ю, бо це як діти. А ще вони розкривають внутрішній світ автора і її бачення повноти квітучої краси. Кожна робота має свою назву. Ви і самі легко можете відгадати, як вони називаються. Тут присутні посланці весни, срібляста ялинка, польові красуні, королева осені, «червоне і чорне», феєрверк кольорів, чарівність душі, ніжність, троянди в краплинах роси, берізка та ін.  




 


Виставка квітів з бісеру має чудові відгуки глядачів,  які захоплені майстерністю, смаком, відчуттям абсолютної гармонії їх автора, адже всі вироби майстрині випромінюють красу, позитив, запозичені у самої природи. Запрошуємо побачити та долучитись до прекрасних рукотворних творінь.

Бібліотекар Цимбал Ірина Леонідівна з автором чудових творінь.

Яскраві барви дитячої творчості


В продовження дитячої творчості. Завітавши до бібліотеки, Ви маєте змогу познайомитися з роботами талановитого, юного художника – Бевзенко Владислава. Це лише маленька частина його робіт, але вона в повну розкриває його талант, його бачення навколишньої краси. Від яскравих кольорів, які присутні на полотнах, радіють наші очі і душа. Залюбувавшись роботами ви відчуєте повну красу нашої природи, яку потрібно оберігати. Тут і тихе озерце, яке манить на відпочинок, берег моря і повноводна ріка, квітуча магнолія, як символ весни і вірність білих лебедів, собака, яка от зістрибне до вас і маленька дівчина-янгол, як оберіг. Завітайте. І Ви не пошкодуєте. А ми в свою чергу дякуємо за надану можливість виставити чудові картини на радість всім нам. Бажаємо творчого натхнення.



  


Писанка – український символ Великодня 


В ці весняні святкові дні студія декоративного мистецтва Палацу дітей та юнацтва Солом’янського району подарувала бібліотеці виставку творчих робіт своїх учнів. Це писанки виконані в техніці аплікації. Вік авторів від 4 до 9 років. Твори дійсно по святковому радісні та яскраві. Бібліотека поздоровляє викладача студії Жуковську Вікторію Федорівнута її учнів зі святом і бажає всім наснаги та нових творчих відкриттів.







«Весну квітучу дарую Вам»                                                         
                                                                                                            Квіти, квіти… Чарівні квіти,
                                                                                            Кольорові, великі й малі…
                                                                                        Ви умієте душу зігріти,
                                                                                           Бо й самі ви — душа землі.
Надія Красоткіна

Квіти… Всі малюють квіти, чи то в дитинстві, чи то в школі, на малюванні, в дома – для душі. І в юності вони присутні, троянду замалювати в зошиті лекційному. А потім забуваємо їх малювати лише фото, фото… і тільки діти, знов нагадують нам, як квітку тую чарівну на листку альбомному оживити. Пропонуємо Вам помилуватися неперевершеними роботами талановитої художниці - Тетяни Анатоліївни Циби.  І нехай радіють ваші очі і всміхаються вуста, коли поглянете на цю красу. Тепло її картин надасть вам  хорошого настрою.

 Різнобарв’я природи











Радують серце букети живих квітів






Вогні вечірнього міста


Для Ваших прикрас










Яскраві барви дитячої творчості

Що може бути кращим за дитячу творчість? Коли маленькі пальчики старанно тримаючи пензлика чи олівця, показують нам свій світ, своє бачення навколишнього. А що може бути кращим за навчання цих діток і спостереження за їхніми емоціями під час занять. От і в перші весняні дні, роботами своїх учнів, поділилася наша читачка Горельцева Ірина. 

 


Настрій покращили нам різноманітні роботи, які були виконані не лише під чітким її керівництвом, а і від душі. Їхню уяву світобачення перенесену на полотно, можете побачити і Ви, лише завітайте до бібліотеки. Віднайдіть одну-дві хвилини і Ви не пошкодуєте, адже це наше майбутнє, це діти нашої Батьківщини. В свою чергу, ми дуже вдячні Ірині за прекрасний настрій від споглядання прекрасного, творчого натхнення і творчих діток.






Немає коментарів:

Дописати коментар