Кросворди, вікторини

«Правда чи міф» (до 1045 років з народження Ярослава Мудрого)

Серед провідних державних діячів Київської Русі одним з найпривітніших був Ярослав Мудрий. Митрополит Іларіон у знаменитому «Слові про закон і благодать» називає його «великим» і «благовірним» каганом. «Повість минулих літ» величає Ярослава «самовладцем», а Радзивіллівський літопис – «самодержцем землі Руської».

Ярослав Мудрий був розумний, розважливий, ревний у православній вірі й співчутливий до незаможних, хоробрий. Велику увагу князь приділяв зміцненню кордонів держави. Трудами Ярослава Русь виросла й перетворилася на могутню державу. З ім’ям князя пов’язане й створення видатного пам’ятника середньовічного права – зводу законів «Руська правда», що став єдиним правовим кодексом усієї країни.

Свою неабияку внутрішню енергію він спрямовував на будівництво міст, розширення християнської віри й освіти, встановлення й зміцнення міжнародних зв’язків.

До вашої уваги цікава і пізнавальна вікторина про життя і правління Ярослава Мудрого.  


День залізничника

4 листопада залізничники України святкують одне з двох професійних свят. Усього День залізничника відмічається двічі: 4 листопада та на початку серпня.

Свято було засновано указом Леоніда Кучми в 1993 році. 4 листопада 1861 року з Відня через Перемишль до залізничного вокзалу Львова прибув перший поїзд на територію сучасної України. Цей день вважається початком історії залізниць в Україні.


Козацькому роду нема переводу

Щиро вітаємо з Днем захисника України та Днем козацтва - святом, яке увібрало в себе багаті і славні кгозацькі традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі протягом всієї багатовікової української історії. У цей важкий для всієї країни день ми бажаємо миру, козацького здоровя і невичерпної енергії.

До Вашої уваги пізнавальний кросворд про козаків і козаччину.


 

  Державний прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Він є одним із державних символів нашої держави. Його кольори відбивають національні традиції, що ідентифікують певну територію протягом історичного періоду. Символічне значення українських національних кольорів прекрасне. Це – знак води і світла. Синє небо над золотою нивою – ось який прекрасний зміст нині вкладає у національні кольори кожен українець-патріот.

Сьогодні синьо-жовтий прапор набув особливого значення. Всі важливі події українського державотворення, боротьби за свободу батьківщини відбуваються під національним стягом. Під синьо-жовтим прапором в Україні зустрічають іноземних гостей, військовослужбовці приймають присягу, працюють українські посольства, він вивішується в ООН. Він став прапором гідності і свободи, стягом, за який помирають майже щодня наші воїни. 


Видатні кияни

До вашої уваги цікавий і пізнавальний кросворд до Дня Києва. Відомі кияни, про яких знають у всьому світі, кияни, які зробили наше місто кращим. Це відомі письменники та актори, спортсмени, вчені та меценати. Кожен з них залишив свій важливий слід в історії столиці. Нехай хтось був змушений поїхати зі славного міста, але завжди пам’ятав про своє коріння. Вони пишалися тим, що вони – кияни.

Київ

Корогви посхилялись, і плаче поранений звір,

і луна, і луна -- як прокляття, що не відвернути.

І на митру -- сукровиця капле з потрощених лір,

і регочуть зірки над шляхами утрат і покути.

 

Над тобою промчить горбоносий, хапкий машталір,

і не зразу в медах своїх вловиш гіркоту цикути.

Та загорнешся в присмерк, у шелест багряних порфір,

і вмурується слово, й не зрушиться вихором смути.

 

Занапащено рватиме прив”язь твій змилений кінь, --

не дотягнеться він до Дніпра, і катма Кожум”яки...

Золота булава не спритомнить віків-голосінь,

і засіють тебе гайдамацьких ножів диво-маки.

 

Ти пройдеш усі кола... Та це буде тільки пролог --

до майбутніх твоїх прорікань, возсіянь, перемог. (Наталка Поклад)


Свят-вечір та Різдво

"Різдво" - одне з найбільших християнських свят, яке припадає на 6-7 січня. Це велике і веселе свято із багатою традицією. З давніх-давен на Україні люди створюють у цей день образ багатства, щастя, миру і спокою у своєму домі. 


 Україна надзвичайна!

До Дня Незалежності пропонуємо досить цікавий і різноманітний кросворд про минуле і сьогодення нашої країни. 30 років тому здійснилося суверенне право українського народу на самовизнання. Це були перші кроки до вдосконалення певних морально-етичних норм свого життя. Найважливішою особливістю світогляду й ментальності українців є споконвічне прагнення до незалежності, відстоювання своєї честі та гідності. Україна – наш дім, і нам його оберігати і збагачувати.

«Любіть Україну, як сонце, любіть,

Як вітер, і трави, і води,

В годину щасливу, і в радості мить,

Любіть у годину негоди.»  

                                     В.Сосюра

Шлях, яким сьогодні йде наша держава, втілює надію й віру на те, що майбутнє української нації буде значно світлішим, ніж її минуле.Як добре ти знаєш своє місто?


 

День слов’янської  писемності  і культури!

Цей день символізує історичне  та просвітницьке значення спадщини слов’янських первоучителів у здобутку національної культури, неоціненний внесок слов’ян в скарбницю слов’янських народів.Як добре ти знаєш свій район?

До святкових днів пропонуємо розгадати кросворд, де загадані вулиці Солом'янського району. Розгадайте. Перевірте себе.


   


Казковий світ Андерсена.

2 квітня – у Всесвітній   день дитячої книги і день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, пропонуємо вам згадати світ дитинства і разом зі своїми дітьми  поринути в творчість письменника - згадати його казкові історії  та їх героїв.


 


 Її книги є фаворитами наших читачок.

Романи молодої авторки з Кременчука – Дарини Гнатко – одразу завоювали серця наших читачок. В фонді нашої бібліотеки є майже всі книги авторки. Пропонуємо розгадати кросворд, де питання про творчість авторки.

Більш детально читайте на сторінці блогу "СучУкрЛіт". 
ВЕЛИКИЙ ПОЕТ, який   дарував людям  СВІТЛО СВОГО ЯСНОГО ДУХУ. 

Перевір, як добре ти знайомий з біографією великого Тараса Шевченка, поета і художника. Розгадай кросворд і пізнай цікаві факти - відомі і маловідомі - з життя і творчості геніального митця і простої людини. 


 


«Я жінка! І життя і перемога. Твій берег, берегиня й оберіг». 

                                                                                               (Н.Дяків)


До жіночого Дня ми пропонуємо Вам пізнавальну гру-завдання   це  занурення в світ мистецтва і музики. Тема: жінка в житті і творчості видатних митців, яка  надихала своїм коханням художників і музикантів на створення шедеврів. Допомогти Вам у пошуку відповідей може книжка Н.Дубинського «Жінка в житті великих і відомих людей». Бажаємо успіхів. Зі святом  весни і любові!


 

 Леся – українка серцем і духом.


Відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки включено до календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО на цей рік. В Україні ця дата відзначається на державному рівні. Бібліотека пропонує познайомитися з Лесею як донькою великої родини, дівчиною, яка може палко закохуватися, бути люблячою жінкою. Розгадуючи кросворд, ви дізнаєтеся про цікаві маловідомі факти з особистого життя геніальної української поетки.

 
 

За
 підсумками читацьких вподобань за 2020 рік найчитаніші книгице книги Василя Шкляра – «Залишенець», «Троща», «Маруся», «Характерник», «Тінь сови» та інші

Василь Шкляр вважається «батьком» українського бестселераЙого книги вже давно завоювали серця багатьох читачівПропонуємо Вам трішки відволіктися від читання і розгадати літературний кросвордТут приховане найцікавіше із життя і творчості письменника.2 коментарі:

  1. Дякую за чудову нагоду перевірити знання про видатного Василя Шкляра та його твори. Було цікаво.

    ВідповістиВидалити