СучУкрЛіт

Алла Рогашко та її містичні романи


Хороша новина для поціновувачів романів з присмаком містики. В бібліотеці є нова книжка рівненської письменниці Алли Рогашко «Провидець». Чи можна змінити майбутнє? А коли твоє майбутнє – для когось уже минуле? Лише маючи особливу чутливість і здатність відчувати тонкі енергії всесвіту, можливо прорватися у вищі сфери та бодай спробувати передати звістку… Панас починає видіти трагічні події, що відбудуться у його рідному селі. Поміж тим, у снах він стрічається з героєм із майбутнього – Богданом. Через подібність дýші двох чоловіків перетнулися у позачассі – у снах і видіннях, де вони переживають схожі відчуття і враження.Коротко про авторку:
Алла Рогашко родом із Дубенського району, наразі проживає у Рівному. Закінчила Рівненський державний гуманітарний університет, працювала журналістом, редактором газети. Пише прозові твори, сценарії. А поштовхом до письменництва стали пологи й народження сина, після чого з'явилося нестримне бажання писати.  Твори публікувалися в альманасі "Нова проза", художньо-літературному порталі "Захід – Схід", на книжному порталі "Буквоїд", у збірках "Львів. Смаколики. Різдво", "Львів. Вишні. Дощі". У видавництві "Клуб сімейного дозвілля" вийшли друком три романи письменниці. Цікавиться музикою, театром, кіно, психологією.

 


У книжковому фонді бібліотеки є три романи  української письменниці. Тож, знайомтесь:

Перший роман - "Осіннє рондо місячної ночі" став своєрідним освідченням Алли Рогашко в коханні Львову, який разом із героями Софією і Степаном, Любкою та Любомиром є містичним персонажем оповіді. Долі героїв у пошуку своїх половинок переплітаються в минулому і сьогоденні, то долаючи перепони, то наближуючись у дивовижних збігах. Час мудро і зважено розставляв усе по своїх місцях, не дивлячись на трагічні події, через які проходили закохані у своїх красивих і захопливих love-story. Вже у цьому першому творі авторка звертається до містичних мотивів.

"Її сукня" – другий роман письменниці, який найбільш близький їй. У ньому багато її власних почуттів, емоцій, хвилювань, пошуки відповідей на питання.

Письменниця серйозно ставиться до містики, вважаючи її видом реальності, і розповідає про факти передчуття нею певних подій, або ж навпаки – описані нею вигадані історії виявлялися правдивими.

Роман «Сни з колодязя» - у кожної родини – свої таємниці. Втім, є особливі родини, особливі таємниці. Матвій із товаришем проникають у старий покинутий дім, що ховається в хутірській долині… Втрапивши на дно колодязя снів, блукаючи химерним міжчассям, де переплелися сновидіння і реальність, пізнавши минуле чужої родини, хлопець розкриває таємниці власної сім’ї.


Участь у колективних збірках:Читацькі вподобання Алли Рогашко

Д.Кіз «Квіти для Елджернона» - вражаюча книга з безліччю глибоких смислів, закладених у сюжет. Якби кожен чи принаймні кожен другий прочитав її, відчув посилання, котрі автор умістив у неї, наш світ став би кращим. Переконана в цьому.

Одрі Ніффенеґґер "Дружина мандрівника в часі"  Це – НЕзвичайна книжка. НЕзвичайна історія. Вона занурює в себе поступово. Вона – особлива. Можливо, тому, що пронизлива любовна історія, описана в ній, співзвучна з моїми особистими внутрішніми станами, настроями, потребами, якщо хочете. Десь нагадує мені власні історії, писані десь глибоко в душі. Саме ТАКОЮ має бути історія Кохання: справжньою, яскравою, фантастичною і вирáзною, безмежно глибокою і потужною; довжиною у Вічність…

К.Циганчук «Коли приходить темрява»

 Авторці вдалося здивувати. Величезний плюс даного роману – вдало витримана інтрига. Практично до останніх сторінок лишається загадкою: хто ж убивця?! Читаючи, почергово підозрювала мало не кожного героя, котрий так чи інакше причетний до "справи маніяка". Ще один великий плюс. Це не є класичний детектив. Тут – розкішна психологічна складова! Добре прописана психологія вбивці.

О.Сайко «Птахи завжди повертаються» - ця пронизлива, сумовита повість занурила в роздуми про те, що й без того хвилює. Людська байдужість, жорстокість, гостре неприйняття тих, хто не такі, як усі. Хто "інший". А "інших" не люблять, бо не можуть зрозуміти, втиснути в загальноприйнятні рамки. А все, що не є нормою, автоматично відштовхується людьми, суспільством. Але... що таке НОРМА?

Люблю чоловічу прозу, тож..."Бійцівський клуб" Чака Поланіка вважаю культовим твором. Книжка про те, ЩО може трапитися з пересічним чоловіком  посеред бурхливого хаосу життя, переповненого фальшем, якої він терпіти не може. Та  й чи життя це – так, існування, бо справжнє життя не має нічого спільного з існуванням. ...Котрий перебуває у пошуках сенсу та Себе, кращого, а ще – ідеального світу. Й дійшов у тих пошуках аж до краю прірви... 

Маю особливий інтерес до сюжетів, у яких описуються всілякі психічні розлади, відхилення від норми, де зображено роботу психолога/психіатра із пацієнтами. Розщеплення особистості чи ж множинна особистість – доволі цікавий феномен, довкола якого й дотепер точаться суперечки фахівців. Тому роман Деніела Кіза "П’ята Саллі", звісно ж, мене зацікавив. Тим паче, художніх творів на подібну тему в літературі існує мало.

"Нетутешній" О.Сайко мені припав до душі, зачепив. Цю повість я би назвала Одою Часові. Філософські роздуми, глибокі рефлексії на тему Часу; гонитва головного героя за Ним, нескінченна боротьба, депресивні думки, прагнення позачасовості – через усе те я пройшла, все те мені знайоме

«Деміан» Г.Гессе - надзвичайно змістовна, життєствердна, натхненна книга. Неймовірно близька мені, моєму світовідчуттю. Нечасто під час читання долає відчуття цілковито "моєї" книги. Ця – одна з таких, цілковито моя. Запоєм усотувала її, виокремлюючи і занотовуючи безліч життєвих істин, якими всіяний текст. Творчий світ Ірини Власенко

Ірина Власенко – українська письменниця, дипломантка Міжнародного конкурсу «Коронація слова», лауреатка Державної премії ім.М.Гоголя. Вчителька зарубіжної літератури Центру дистанційної освіти «Джерело», вільна журналістка, блогерка. З 2002 року проживає в  Києві.

 Авторка пише реалістичні твори, які присвячені соціально-психологічним проблемам сучасності і вони, в свою чергу, пов’язані зі складною історією України. В її творах лягла основа проблематики зв’язку поколінь. 

Її романи варто читати, адже: сучасний міський роман «Синдром зародка» (2019) піднімає гострі соціально-психологічні проблеми сучасності, зокрема абортів і покинутих дітей; роман "Чужі скарби» (2018) - присвячений актуальній проблемі національної ідентичності українців, української самоідентифікації; 

 

«Учителька німецької» (2019) - сюжет роману розпочинається в Іспанії, де йде громадянська війна, а Республіканський уряд намагається врятувати найдорожче – дітей і золотий запас країни. Діти потрапляють в Україну…і розпочинається не легкий шлях до щастя, адже це були не прості дівчата і таємницю свого походження вони берегли до останнього дня. Роман «Квітка з Манхеттена» (2020) - це біографічна книга, написана про видатну американську співачку, яка походила з родини українських емігрантів – Квітку Цісик. В книзі розповідається про її пластунське дитинство, про життя за кордоном, про музику, про співи, про сім’ю. 

 

В 2016 році Ірина Власенко взяла участь у колективному проекті видавництва КМ-букс в серії короткої прози «Дорожні історії» (редакція Міли Іванцової). 


Вона, з трепетом відноситься до своїх книг, адже написані вони з метою, донести всім українцям, що життя всіх людей особливе, що воно не марне і має не лише особистий, але й загальнолюдський сенс. А головне, що її твори, написані з історичною складовою. 


Її книги є фаворитами наших читачок.

Романи молодої авторки з Кременчука – Дарини Гнатко – одразу завоювали серця наших читачок. Її любов до вигадування історій подарувала нашим читачам можливість знайомитися з містом Кременчук, адже, це місто багате історією. І Дарині Гнатко хочеться про нього писати, і писати так, щоб її книги читали захопливо. А в фонді нашої бібліотеки є майже всі книги авторки: «Катерина», «Проклята краса», «Тінь аспида», «Гніздо кажана», «Притулок семи вітрів», «Скеля червоного сонця», «Мазуревичі. Історія одного роду», «Восьма жертва».

Коротко про авторку. Дарина Гнатко (Юлія Іргізова) сучасна українська письменниця, дипломант літературного конкурсу «Коронація слова». Вона проста українська жінка, віруюча, співає в церковному хорі Свято-Троїцького храму свого міста. Авторка дуже любить історію, історичні романи, також багато читає класиків. Свій перший роман «Катерина» написала під враженням від «Кайдашевої сім’ї» І.Нечуя-Левицького. І саме цей роман у 2014 році помітили на літературному конкурсі «Коронація слова». А роман «Мазуревичі. Історія одного роду», увійшов до довгого списку премії Книга року ВВС-2018.

Вона не пише строго історичні романи, дотримуючись чіткої хронології, не проводить дослідження. Для неї основне – сюжет і герої, а історичні події йдуть фоном. Достовірність важлива при описі побуту, одягу. Часто у своїх романах поєднує історичні факти, народні традиції з містикою та детективними сюжетами. Дія багатьох творів відбувається у рідному Кременчуці або на Полтавщині. 
БЕЗ ЧИТАННЯ НЕМА ПИСЬМЕННИКА

                                                           О.Гаврош


Український письменник, журналіст, драматург завжди згадує, що став користувачем бібліотеки ще до школи. І читав вельми дорослу літературу. На уроках  вчителька відбирала у нього дитячі книжки, які він читав замість підручника. І зараз письменник приділяє більше часу читанню ніж писанню. За рік прочитує 100-200 книжок. Своїм хобі вважає зібрання бібліотеки.


Почав писати художні твори в 2000роки. До цього прийшов еволюційно, в наслідок внутрішнього розвитку. Пробує себе в різних жанрах: від еротичної поезії до пригод, детективів, казок, п’єс. Його твори стислі, без зайвих слів і описів. Вони читаються швидко. Головне для автора-розказати історію.
Гаврош активно впроваджує в українську літературу закарпатські теми. Він популяризує народних героїв. І.Фіру, розбійник Пинтя, О.Духнович, А.Ерделі повернулися до читача в його документальних книгах.


Письменник є переможцем літературних конкурсів, є лауреатом рейтингу «Книжка року» в 2017-18 роках, різних премій.

Його твори друкуються в журналах, збірках, екранізуються, ставляться п’єси за його сценаріями. «Треба цінувати чужу працю, тоді поважатимуть і твою», - вважає письменник.

Моя місія – жити і  писати про цю землю - Закарпаття. 
«Тілько ві  Львові»

Його називають «маленьким Парижем», другим «Неаполем», з ким його тільки не порівнюють, але ті, хто бодай раз побував у ньому, а тим більше, його мешканці, категорично з цим не згодні. Львів – то є Львів, єдиний і неповторний у своїй самобутній красі. «Акордів уривки, квітчасті фіранки, кав’ярень хрипкі грамофони: лиш очі заплющ, у рожевім серпанку легкого бароко пливуть фаетони». У цьому магічному місті відбуваються дивовижні події, які спонукають  митців до творення: музики, прози, поезії, живопису. 

Цілком закономірно, що талановита письменниця і журналістка, активна громадська діячка Ніка Ніка Нікалео, авторка захопливих романів, лауреатка численних літературних премій, в тому числі «Коронація слова», мешканка Львова була ініціаторкою створення  Львівського жіночого літературного  клубу, що об’єднав  багатьох  письменниць із різних міст України  та з-за кордону. До учасниць клубу існують основні вимоги: мати відзнаку від літературного конкурсу «Коронація слова», мати активну життєву позицію, аби привносити у діяльність клубу нові цікаві ідеї і втілювати їх в життя. Так народилася ідея при сприянні видавництва КСД створити серію книжок про мешканців Львова, або тих, чиї долі були з ним пов’язані. Наша бібліотека має декілька книг із цієї серії.


«Львів. Кава. Любов». Це історія про закоханих та покинутих, про щасливих, і тих, хто загубив себе, про романтику та буденність, про тебе і про мене. Ну і про Львів, звісно. Деякі з цих оповідань солодкі, як кава з вершками, а деякі – гіркі, як свіжозварена кава. Історіями діляться Н.Гурницька, Г.Вдовиченко, В.Гранецька, Д.Корній та інші авторки. 


«Львів. Шоколад. Кам’яниці».
Це 10 зворушливих оповідань від знаних письменниць, овіяні романтикою та чарами міста, де колись цокотіли підковами коні, шаруділи шатами львівські пані, а згодом дзеленчав старий трамвай. 
«Львів. Пані. Панянки».  Львів – місто, яке відоме своєю давньою історією і наповнене ароматами кави, шоколаду і вишуканими парфумами львівських пані. Це розповіді про надзвичайних жінок, які прославили свою Батьківщину далеко за її межами. «Львів. Вишні. Дощі». Дощі розказують старій бруківці побачені з неба історії про жагучу любов, підступну зраду й підлість. Львівські особливі вишні-морелі теж мають душу. Вони творять дива, поєднуючи людські душі. 


«Львів. Смаколики. Різдво». У кожній із цих історій – народження…нового почуття, нової надії, нового змісту. На Різдво на площі Ринок, або у затишній кав’ярні вони можуть опинитись поряд з вами. Відомі письменниці пригощають вас чудовими оповіданнями, наче святковим львівським пляцком. 

Нам і нашим читачам невимовно пощастило спілкуватись наживо  с авторками збірок – розумними, привітними, дотепними, чарівними пані! 
«Задумливий погляд, притишена мова, бруківка у світлі півоній. Рапсодія лине на дотику Львова раптово з розкритого настіж балкона»

Інші світи Галини Пагутяк.

Галина Пагутяк увійшла в літературу двадцятитрьохрічною дівчиною, «зовсім не одними і тими ж дверима, якими входили всі українські письменники радянського часу. Вона ввійшла, не постукавши і не попросивши дозволу ввійти, вона влетіла через димар і змусила рахуватися з нею. Їй вдалося обійтися без творів, яких вимагала епоха, а разом з тим подарувати твори, яких вимагала душа», - так пише про неї Юрій Винничук. Галина Пагутяк пише історичну, химерну прозу, має особливу містичну манеру письма. Вона створює інші світи не тільки для себе, а й для кожного, кому тісно й незатишно в одновимірному світі. ЇЇ твори – це прорив не з реальності, а з буденності, бо «кожен має право на власний куток і власну таємницю». Їй підвладні такі тонкі матерії, як простір і час, і тільки вона одна знає, як підступитися до них. «Якщо не можна зайти в двері, намалюй їх на стіні».
Свій життєвий і творчий досвід вона здобувала, працюючи в колгоспі, навчаючись в Одесі на штукатура-плиточника, а потім виснажливою працею заробляючи на хліб на фарфоровому заводі в Бориславі. В перервах між роботою, працювала над повістю «Діти». Ця книга є у нас у бібліотеці. Це трагічна історія про асоціальних дітей і їх кохання під час війни. За словами авторки, сюжет їй з’явився уві сні. На наших полицях ви знайдете роман «Зачаровані музиканти». Він ставить перед читачем одвічні питання про справжні цінності та сенс життя. Головний герой Матвій вирушає в містичну подорож у пошуках Прекрасної Пані, його шлях до неї це й дорога до розуміння самого себе.
Відшліфований стиль і розгляд вічних філософських проблем створює враження глибокої води, в якій намагаєшся роздивитися дно. Містичності образу письменниці додає історія її родоводу. Дослідження історичних джерел виявило, що авторка є нащадком прадавнього роду Басарабів, з якого походить і граф Дракула. Визначними рисами Галини Пагутяк є її незалежність і самодостатність. Вона є вдумливою есеїсткою-філософом і ставить точний діагноз розвитку сучасного суспільства. Письменниця глибоко осмислює наболілі теми сьогодення, шукає шляхів порятунку людини від тотальної жорстокості та байдужості. З глибоким, актуальним змістом книги «Жорстокість існування» можна ознайомитись у нашій бібліотеці. Проза Г. Пагутяк перекладена англійською, німецькою, російською, словацькою і хорватською мовами. Вона є лауреатом Національної Премії України ім. Т. Шевченка (2010), українсько-австралійської літературної премії «Айстра» (2008), премії ім. В. Шевчука (2015).


Жінка на сторінках УкрСучЛіту.

Українська література пережила потужну феміністичну революцію в 1990-х – на початку 2000-х років завдяки появі великої кількості письменниць, які заявили про жіночі права й потреби в професійній, сексуальній, культурній та інших сферах. Суспільна ситуація за цей час суттєво змінилася, є багато прикладів успішної самореалізації жінок, нормальним є опір насильству чи виявам сексизму. Увага до історичного минулого, намагання вибудувати нову ідентичність українського суспільства змушують говорити про жінку – історичну героїню майже так само часто, як і про жінку сучасницю. На думку деяких літературних критиків образи героїнь, що відображають типові тенденції пошуку свого місця в суспільстві можна класифікувати за такими категоріями. Жінка – жертва. Сучасниця переломних історичних подій намагається протистояти антиукраїнським силам, але пасивно. Жінка – страдниця, жертва режиму. Головна героїня твору Марії Матіос «Солодка Даруся» страждає на німоту й головні болі; односельці вважають жінку несповна розуму. Даруся несвідомо виказала енкаведістам  батька, який допомагав бійцям УПА. Мати зненавиділа дочку, наклала на себе руки. Життя головної героїні перетворилося на довічне спокутування «гріха». Сирітство, самотність, бездіяльність, каліцтво, комплекс провини. Роман – німий докір суспільству й поневолювачам, життя як подвиг страждання. Жінка – берегиня роду.У романі Оксани Забужко «Музей покинутих секретів» Олена Довганіна – зв’язкова УПА; Леа Гольдман- медсестра у шпиталі повстанців. Обидві зазнають крах у особистих стосунках, що приводить до їх смерті.


Феміністка. Героїня намагається в той чи інший спосіб вивільнитися з під влади соціальних та релігійних обмежень. 
Наталка Сняданко «Гербарій коханців». Тета Амалія, яка сама має фізичну ваду, вирішує відкрити гарем-комуну тільки для чоловіків-інвалідів. Свої переживання та досвід спроб подолати огиду до каліцтва вона фіксує у щоденнику. Наталя Гурницька «Мелодія кави в тональності кардамону» Героїня роману Анна, юна дівчина-сирота, кохає Адама, але він одружений. ЇЇ постійною проблемою є побоювання, що «тепер усі засуджуватимуть мене, скажуть «геть безсоромна», які їй удається подолати в обіймах коханого. 

Хранительки родинного затишку. В сучасній українській літературі чималу роль відведено жінкам з традиційними поглядами на стосунки й родину. Потужний виклик поширеному стереотипу «усі баби – дури, усі мужики – козли». Надійка Гербіш «Теплі історії до кави» Ця збірка короткої прози – цілий «теплий» напрямок, що став популярним на противагу «проблемній» літературі соціального чи історичного звучання. 
Наші вдумливі користувачі можуть ознайомитися з цими книгами у бібліотеці і доповнити перелічені твори власними думками і спостереженнями. 
Згадуючи прочитане.
 Сьогоднішня ситуація в світі нагадала мені сюжет колись прочитаної книги Марини та Сергія Дяченків «Армагед-дом». Вкотре переконалась, що по-справжньому талановиті письменники наділені якимсь особливим зв’язком із Всесвітом. Їм дано знати більше, аніж нам і своїми творами вони застерігають людство, дають можливість, поки не пізно виправити ситуацію, щось змінити у собі. Роман був написаний та вперше опублікований у видавництві «Олма-Прес» у 2000 році. Дяченки майстерно оголюють слабкості людської натури, у привабливій, інтригуючий сюжетній лінії ховається тема людяності. Земля, невідомий час. Приблизно кожні двадцять років на планету приходять страшні катаклізми, змітаючи із поверхні землі цивілізацію. Під час Армагедону нізвідки з’являються численні Ворота, де ховаються люди і звірі. Якщо встигнеш пройти через них – ти врятований. Якщо ні – вижити під час Армагедону неможливо. Потім людство відбудовує на попелі попереднього циклу нормальний вигляд і старається швидко відновити населення, щоб пережити черговий кінець світу. Лише одиниці задумуються над природою Воріт (Брами) і тим, звідки вони з’являються. Більшість бореться за виживання, багатство та владу. Героїня роману Лідка Зарудна протягом всього життя намагається розгадати загадку і вона доходить висновку, що для людей ще гірше ніж апокаліпсис можуть зробити самі люди. У нинішній ситуації, як на мене, людство здає складний іспит на людяність. Бережімо один одного, будьмо людьми! 

Маріанна Малина. Письменниця і астрологиня.


Маріанна Малина українська письменниця з Криму. У 2014 році переїхала до Києва... з документами і котом. З 1987 році мешкала  у маленькому затишному курортному місті Євпаторія. Але вважає, що справжньою кримчанкою мабуть  не стала. Пише твори в жанрі фентезі, яка дає можливість поринути у магічний світ, де існують надможливості. Ця тема завжди приваблювала письменницю. Коли надзвичайне може відбуватися у вигаданому та звичайному світах. Малина авторка  трилогії “Фіолетові діти”,  перша книжка якої вибухнула під час книжкового форуму у Львові в 2009 році. Твір отримав премію  в номінації ”романи” конкурсу “Коронація слова”. В 2009 році письменниця стала дипломанткою цього конкурсу з книгою “Випалений шлях”. Малина є авторкою романів, новел, містичних детективів, фантастичних творів, поетичних збірок. Редагувала український журнал “УФО”. Членкиня Клубу фантастів Криму. Є практичним астрологом. За 20 років створила тисячі індивідуальних гороскопів, провела тисячі консультацій. Тому природно, що тема надможливостей цікава для письменниці як своєрідний засіб, що дозволяє  розгорнути внутрішню драму героїв-представників нового покоління Х, які змогли розкрити свої надможливості, підключитися до загальної мережі знань, енергії. Вони читають думки інших, левітують, телепортують... Це розповідь про проблеми відносин нової генерації  з сучасним навколишнім світом людей, суспільством, роздуми про його подальший шлях розвитку ...Книжка “Фіолетові діти” підкорила українських та закордонних дітей.

Письменниця вважає, що українським письменникам треба розвивати масову літературу. Щоб вона стала модною, треба писати різножанрові твори: фантастику, детективи, пригоди, любовні романи. Читач, на думку Маріанни Малини, скучив за чистою, життєствердною літературою, за темами добра, вірності, дружби... Українським майстрам слова треба активніше комунікувати з читачами, навчитися  рекламувати себе і українську літературу в світі - “і все буде добре”.

   
“Ми просто не звикли боятися взагалі”


Критики називають Сергія Жадана одним з найкращих літераторів з країн колишнього СРСР, відзначають його вміння бути своїм як для простої, так і для освіченої аудиторії. Особливу похвалу і підтримку отримав його роман «Ворошиловград», який було названо маніфестом цілого покоління. У 2016 році Сергій Жадан був нагороджений престижною літературною премією Президента України «Українська книжка року» за збірку «Месопотамія». Письменник щиро подякував главі держави за надану честь і повідомив, що грошову винагороду передасть на потреби дітям: «… Ми з видавцями хочемо ще раз подякувати Вам за цю премію і передати її на потреби дитячих закладів Луганської області. Ми з друзями-волонтерами вже певний час допомагаємо дитячим садочкам та інтернатам на Луганщині, тож радо передамо і ці кошти дітям».” “Сьогодні багато залежить від кожного з нас, від нашої активності, від нашої готовності брати на себе відповідальність”. “Благодійний фонд Сергія Жадана” допомагає військовим, школам, бібліотекам. Організовує концерти, різні культурні заходи.


Письменник живе і працює в Харкові. Регулярно виступає зі своїми творами в різних містах України та Західної Європи — зокрема в супроводі українських музикантів (найчастіше, групи «Собаки в космосі»). Сергій Жадан миттєво реагує на всі події, які відбуваються в Україні не тільки практичними діями, а й своєю творчістю. 
Це один з  віршів, в якому автор висловив своє ставлення до всесвітньої трагедії, що спіткала людство зараз:
Добре, що ти зважився і дав знак
і далі говориш про щось своє з темноти.
Звісно, все було зрозуміло й так,
але звідки нам було знати, що це справді був ти?
Небо тепер безпорадне в своїй вазі,
ломиться над пагорбами, як березневий наст.
Але коли ти говорив, що відповідатимуть всі,
що ж ти не попередив, що це також і про нас?
Час тепер щедро все пожне.
Буде тепер роботи божим млинам.
Що ж ти не попередив, коли говорив страшне,
що боятися треба також і нам?
Світиться тепер неба свіжий надрив.
Розгублено почуваються вчителі.
Ми ж не те, щоби не вірили словам, які ти говорив –
ми просто не звикли боятися взагалі.
Ми давно звикли до нічних димів.
Покажи, кого нам було слухати, ну хоча б когось.
Гнівайся тепер на тих, хто не зрозумів.
Але краще не гнівайся – ми ж усе одно не боїмось.
Мовчазний пастух, що наглядає й пасе.
Будівничий ще однієї весни.
Омини своїм знанням. Поясни, для чого це все.
Або краще не пояснюй.
Або все ж таки поясни.


З творами Сергія Жадана можна ознайомитись в нашій бібліотеці. 


Найдивовижніший роман  В.Шкляра.


Кожен новий роман Василя Шкляра викликає неабиякий інтерес у читачів. Про свій намір написати  щось оптимістичне і, по можливості, не сумне автор говорив після виходу «Трощі». В новому романі Василя Шкляра «Характерник» події відбуваються в Запорозькій Січі. Книга читається легко і не відпускає читача до останнього речення. Під час презентації у будинку кіно охочих зустрітися з класиком сучасної української літератури було багато. Черга за автографами до і після зустрічі – величезна. Представляв книгу соліст гурту «Kozak System” Іван Леньо, який є давнім прихильником творчості Василя Шкляра. Він провів вікторину серед тих, хто вже встиг прочитати роман. Переможцям дісталась нова книга з автографом автора. Василь Шкляр розповів про ідею роману і наголосив на тому, що події героїчної давнини корелюються з нашим сьогоденням. Численні гості висловили свою повагу письменнику і захоплення його творчістю. Дружніми оплесками їх підтримував зал. На завершення зустрічі Іван Леньо заспівав пісню з символічною назвою «Друг», бо в наповненому залі були друзі.  Брати Капранови. Нова «Справа» Дмитра Яворницького


28 травня у національному музеї літератури України відбулася зустріч братів Капранових з читачами. Брати представили свою книгу «Справа Сивого» про видатного вченого історика і археолога  Дмитра Яворницького.  Автори розповіли про свою роботу над книгою. В ній представлена історія степової України, Катеринослава (Дніпра) і захоплююче, сповнене відкриттями, дослідженнями, коханням, життя Дмитра Івановича Яворницького. Книга базується на реальних подіях, підтверджених документально. Капранови – чудові оповідачі : гарна мова, дотепні жарти, вдало підібрані цитати з книги,  все це робило оповідь про серйозні, часто трагічні речі, доступною і цікавою.  У присутніх виникло бажання детальніше дізнатись про деякі факти тих подій та про творчість авторів. Слухачі  ніяк не хотіли відпускати письменників. Зустріч  пройшла у веселій і невимушеній атмосфері.  

Істина на сторінках.
Книга чи фільм?
Читання літератури – не тільки корисне заняття, але і приємне. Немає нічого кращого, ніж зануритися від буденної суєти в барвистому світі дивовижних історій. Фантастичні пригоди, душевні життєві історії, детективні лабіринти, історичні події – все це можна знайти в книгах українських письменників. На жаль, чимало людей не взмозі ознайомитися з усіма творами золотого фонду української літератури. І тому одним із способів швидко надолужити пропущене стане перегляд фільмів за мотивами книг (це особливо стосується школярів, які готуються до ЗНО). Українська література в поєднанні з кінематографом – це багатогранна психологічність, що творить нетривіальний дует, який вразить кожного своєю глибиною. Адже література завжди була чи не основним джерелом, із якого режисери черпали ідеї для своїх фільмів. Натомість кінематограф дарує літературним творам друге життя після екранізації того чи іншого твору – воно, як правило, виходить додатковим накладом. Або ті, хто не чув про книгу після перегляду фільму є велика ймовірність, що знайдуть і прочитають її. Кіно – це те, про що можна говорити годинами, днями. 
 

Хоч українське кіно зі значними труднощами виходить на світовий ринок, вже сьогодні з’явилося безліч цікавих та неповторних фільмів, які варті уваги навіть найбільш вишуканого глядача, а деякі з них можуть приємно здивувати. Українське кіно стає впізнаваним та відомим завдяки екранізації деяких відомих українських художніх книг.Сьогодні Україна створює кіно разом з Болгарією, Грузією, Польщею, Італією, Францією, Нідерландами та багатьма іншими країнами Європи. Наші сучасні стрічки показують в кінотеатрах по всьому світу та вони беруть участь у найпрестижніших кінофестивалях. 

Тож можна побажати нашим сучасним письменникам - «Нехай ваші твори будуть побаченими режисерами, а фільми зняті на них – культовими. Навіть не зважаючи на те, що потрібно багато часу для того, щоб кожна українська книга, яка варта уваги, була помічена».Читайте, бо не читання знесе Україну зі світу!!!«Терези» справедливості від Анни Хоми


На передодні Дня закоханих ми говорили про все, тільки, не про кохання. В Публічній бібліотеці ім.Лесі Українки відбулася зустріч з Аннею Хомою, і презентувала вона нову книгу «Терези». «Чому саме детективний жанр цієї книги?» – так розпочалася презентація. Пані авторка вміє тримати аудиторію в напрузі, адже її розповідь про написання книги і з відступами психології (на цю тему вона дуже любить говорити) впевнено ведуть лабіринтами письменницького дослідження. Пані Анна розповідала про роботу фармацевтом до кризи 2008 року, і саме, тоді був задум написати книгу про аптечну справу. Емоційна зустріч швидко добігла свого завершення і віднині в нашій бібліотеці є новинка. Прочитавши книгу до презентації в мене виникли питання, але в цей день я отримала змістовні відповіді і тепер раджу всім до прочитання. Зазирніть в душу головним героям, адже зовні це одне, а внутрішній стан, емоції, страх…це зовсім інше. І нехай Вас не лякає жорстокість, наркотики, труп, фінансові оборудки, бо на останніх сторінках ХЕПІ-ЕНД.
7 лютого в книгарні «Є» відбулася презентація збірки оповідань «Terra інклюзія». На зустрічі були присутні автори збірки, а також почесні гості Костянтин Грубич (журналіст) і Наталія Марченко (письменниця). На презентації-дискусії говорили по важливе – інклюзивна література. Кожний з авторів розповідав, як про написання оповідання, так і про період від виходу збірки і до сьогодні. Також ділилися відгуками про написане. Було всього: схвалення, «для чого Ви це пишете», ігнорування… Зустріч була щирою, цікавою. Також було вшановано Дмитра Ружевича.Осіння ластівка Ірен Роздобудько.


17 жовтня  у Національній бібліотеці України  ім. Ярослава  Мудрого відбулася презентація роману відомої української письменниці Ірен Роздобудько «Прилетіла ластівочка» Сама назва красномовно свідчить про героя роману- Миколу Леонтовича та його всесвітньо відомий твір «Щедрик». Авторка наголосила, що дотримувалась при написанні всіх відомих фактів про життя композитора, але пропускала їх  через призму своїх відчуттів і емоцій. За словами мисткині, їй хотілося написати світлу і теплу історію  життя по справжньому народного геніального композитора. Книга, як і всі твори авторки, читаються легко і захоплюють читача з першої сторінки. Запрошуємо читачів нашої бібліотеки  ознайомитися з цим цікавим музично-історичним романом.

«Будь-які поразки роблять нас сильнішими» Роксолана Сьома.

Такий девіз молодої авторки, яка має в своєму доробку вже три романи. Написавши роман «Суміжні світи» і відправивши його в «Коронацію слова», була в очікуванні на визнання твору, але на конкурсі було вирішено по-іншому. Але це її не зупинило і наразі вона знову пише. Але про це згодом. Тож, «Суміжні світи» був написаний, коли Роксолана заприсяглася більше не писати, але один містичний випадок, який стався з нею, дуже швидко ліг в основу роману. 


Тепер наші читачі мають можливість познайомитися з новою книгою Роксолани. І вона обіцяє, що її трилер буде тримати в напрузі до останнього слова, бо це її найулюбленіший жанр. Адже вона любить фантазувати, жартувати… А ще Роксолана-це людина, яка постійно щось робить – пише, робить прикраси, навчається, редагує книги. Ось так.

Ризикований книжковий експеримент Дари Корній


Шановні користувачі бібліотеки і всі-всі поціновувачі сучасної української книги повідомляємо, що від сьогодні в бібліотеці можна познайомитися з новинкою від Дари Корній «Сузір’я дів». Лише на декілька днів, авторка українського фентезі завітала до Києва. Ні погода, ні день тижня, а саме п’ятниця (коли всі роз’їджаються по селам-дачам) не стали на заваді зустрітися пані Дарі з читачами. Презентація, яку модерувала чарівна Міла Іванцова пройшла на УРА. Розповідаючи про написання роману і деякі сюжетні лінії лише посилили інтригу. Як висловилася сама авторка – написання книги змінили її саму. Чому? Вже варто взятися до прочитання новинки Дари Корній. І лише коли ви її прочитаєте, то зрозумієте, чому це не історичний роман і чому вона не схожа на всі попередньо написані твори. Але все ж на сторінках багато історичних переплетінь, над якими особливо вимогливо до себе працювала авторка. Адже про деякі легенди і факти знають всі на Сокальщині. Так, події роману відбуваються не лише у Львові, про який і так багато вже написано. А ще Дара пропонує в деяких описах подивитися на Львів іншими очима – це Львів не інтелігентний, не шляхетний… Тож читайте «Сузір’я дів» - роман про долю жінок, які жили тоді і живуть тут і зараз. Приємного читання. 

 

 Правда життя в пронизливих історіях


Хочете відмінно провести вихідні? То потрібно наприкінці робочого тижня підзарядитися позитивним настроєм. Я його поліпшувала і заряджала на зустрічі-презентації нової збірки оповідань «Скринька з оповідками»  Міли Іванцової. Модератором була Тетяна Белімова. Все. Можна більше нічого і не розповідати, бо імена цих панянок вже піднімають настрій. Але все ж кортить поділитися побаченим і почутим. Півтори-дві годинки в теплій і затишній презентаційній залі книгарні «Є», що на Хрещатику,46 пролетіли дуже швидко. Навіть сонце, яке клонилося з кожною хвилиною за будинки, поступаючись місцем вечірній прохолоді не взмозі було перервати дружню розмову. Було дуже весело, адже зібралися саме поціновувачі творчості пані Міли. І підготовка модератора (як висловлювалась сама авторка) була нам в допомогу, адже ми ще незнайомі саме з цією збірочкою. Хоча, Міла Іванцова, зі своєю терапевтичною прозою, не може бути інакшою і нас це дуже радує. Тож читайте пронизливі історії від майстрині малої прози. А всім, хто очікує на роман, залишається почекати зовсім трішечки. Він вже пишеться. Можна навіть познайомитися з уривком із роману «Намальовані люди». Хорошого Вам настрою!!!  
 

«Сільська детективна історія»


3.05.18 в книгарні Є відбулася презентація нової книги Лесі Демської «Літо психіатра»

Леся Демська перекладач, критик, літературознавець. Вона має справу з високою літературою, тому вважає, що і література «середньої полиці» має бути якісною і цікавою. Саме це і спонукало її взятись за написання нового детектива. За словами авторки, в Україні виходить досить багато детективної літератури, але сільської тематики в ній майже нема. Події нового роману розгортаються саме у селі. А.Крісті у своїх творах намалювала безліч картин сільського життя Англії, Леся Демська розповідає про події у селі українському.

 За словами Є.Кононенко, яка була

модератором зустрічі, «книга читається легко і швидко…Цей роман прикрасить українську гостросюжетну літературу» Від себе додам, що книгу можна брати у подорожі і вона скрасить дорогу в потязі або будь якому іншому транспорті.  Надворі панує справжнє літо, а воно кличе у мандри. 

«Лише спільними зусиллями ми зможемо створити
гідне майбутнє» М. Гранд

Вже декілька років наша бібліотека тримає руку на пульсі, щодо книжкових новинок сучасних українських авторів. І доказом цього є наш проект «Сучасна українська література: модне, популярне, знане». Багато книг закуповуємо самі, інші дарують автори під час зустрічей в бібліотеці, або презентацій в книгарнях. Але все ж ми мало знаємо про молодих письменників. 
І от перед святами нам надійшов подарунок у вигляді новинок від Михаїла Гранда, який мешкає у місті Дрогобич Львівської області. Автор, сам вирішив провести благодійну акцію, надіславши до бібліотек свої книги і тим самим познайомити широке коло читачів зі своєю творчістю. Ми приєднуємося до всіх прохань пана Михаїла і сподіваємося, що книги віднайдуть свого читача.

«Ліхтарики надії»


Наприкінці невесняного березня в книгарні «Буква» відбулася тепла зустріч з Вікторією Пономарьовою – авторкою дебютної художньої книги-спостереження «Ліхтарики надії». Це роман про Китай, китайську молодь і про кохання. Він написаний для того, щоб зрозуміти, як живе молодь у Китаї, бо це спостереження українки, яка певний час проживала в країні…А розпочалася все з курсів вивчення китайської мови, адже, щоб зрозуміти країну потрібно знати її мову. У пані авторки, зав’язалися дружні стосунки з вчителькою, саме в той час, коли вона переживала тяжкі часи розлучення з чоловіком. Це була дружба і взаємодопомога, пані Вікторія пізнавала країну з середини, а головна героїня майбутнього роману отримувала підтримку і розуміння. Ось так, зібравши всі записи і народився рукопис, який певний час не видавався. І от, у видавництві «Брайт Стар Паблішинг» цей рукопис побачила світ і ми можемо побачити загадковий Китай, побуваємо в тих місцях, куди зазвичай не возять туристів, дізнаємося про місцеві традиції та побут пересічних китайців. Хочу виразити щиру подяку за чудову атмосферу під час презентації, конкурси, а ще за подарунки.  

  

Історії про листи і листування

Життя  вирує довкруж нас. І щоб трішечки розбавити його кольоровими фарбами, бо їх так не вистачає посеред сірих буднів, виділіть собі хвилинку на зустріч з письменницьким колективом. В день закоханих в «Книгарні Є» відбулася тепла зустріч з чудовими авторами збірки «Теплі історії в конвертах». Дружня, позитивна, найприємніша презентація подарувала масу позитивних емоцій. Знайомство з авторами дала надію на становлення і розквіт української книги у світі. Відтепер, читачі нашої бібліотеки, мають змогу познайомитися з оповіданнями, які дбайливо зібрані під одну незвичайну палітурку. Приємного читання.

            


«Писати для мене означає жити, дихати»
                                               Світлана Талан

Що дає нам зустріч з письменником? Це як передмова перед прочитанням його книги. Презентація нових книг Світлани Талан, яка відбулася в книгарні «КСД», проходила в дружній атмосфері, бо зібралися лише поціновувачі творчості пані авторки. Коротка, але змістовна розповідь про написання нових романів, це як сповідь, бо всі, хто читає книги цього автора знає, що вона в кожне слово в кожний рядок вкладає частинку себе. Це велика справа (місія) вислухати, почути співрозмовника (оповідача) і всі переживання донести до нас, читачів. Як би тяжко не було бачити, переживати події на Донбасі, пані Світлана пише і за допомогою слова переповідає нам і воно буде передано наступним поколінням – «Ракурс». Сказати в голос про насильство в родині мало хто з жінок наважується, але є ті, хто поділився своїм болем, розчаруванням, зневірою… «Раздели мою печаль» - книга про проблеми в родинах, які можуть з дитинства накласти відбиток в душі і вже в старшому віці жити в постійному страху і знущаннях.Отже відтепер Ви можете познайомитися з новими романами  «Ракурс» і «Раздели мою печаль» в бібліотеці і з щирими побажаннями від автора.


В очікуванні…
24 січня в книжковому магазині «Клуб сімейного дозвілля» відбудеться презентація нових книг найуспішнішої авторки України, яка щороку здобуває нову висоту на літературному небосхилі. Світлана Талан – неодноразова лауреатка Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова», володар відзнаки фонду О.Пінчук АНТИ – СНІД «За найкращий роман на гостросоціальну тематику» та Золотий письменник України. Пані Світлана пише романи в жанрі «реальних історій», де відкриваються гострі соціальні проблеми і протиріччя. Її герої не надумані персонажі, а ті, кого ми щодня вітаємо на сходовому майданчику, сусіди, знайомі…вони поруч. А головне, герої її романів – сильні духом особистості, які навіть у найскладніших життєвих ситуаціях не зраджують власну совість. На сторінках, головна героїня  жінка-українка. Вона вольова, зворушлива, чуттєва і  навіть у найтемніші часи, у вирі найстрашніших життєвих випробувань віднаходить надію.
В нашій бібліотеці можна познайомитися з багатьма творами Світлани Талан. Особливу увагу заслуговує роман на гостросоціальну тему «Коли ти поруч».
Їх не вбила війна – їх убиває наша байдужість, тема, яка зачепить нас історією «дітей війни» - роман «Вурдалаки».
  
 

Кохання на краю смерті. Україна 1933-й. Це та історія, яку неможливо не читати, яку мусить читати кожен українець – «Розколоте небо».
…Морозні дні 2004 року…Майдан. Люди з трибун швидко забули про свої обіцянки, але на землі залишились вічні цінності, які ніхто не взмозі ані загасити, ані відібрати… «Купеля».

Війна у країні, розкол у родині. Від автора, який бачив події на Донбасі на власні очі: «Оголений нерв», «Повернутися дощем».


А також: «Спокута», «Замкнене коло», «Своя чужая жизнь», «Надежда».
Детективно-містична історія від Терлецького

13 грудня 2017р. в «Книгарні Є» відбулась презентація  нового роману В. Терлецького « В.І.Н.» – це роман–експеримент у творчості письменника. Запорізький журналіст, письменник, музикант, лідер гурту «Декаданс», телеведучий, автор телепрограми «Козацькі звитяги» - всі ці професійні  якості Валентин Терлецький продемонстрував під час свого виступу. Його було цікаво слухати і на нього було приємно дивитись. Підтримати і послухати талановитого автора прийшли його друзі з Запоріжжя,  колеги по творчому цеху. Приємним бонусом для всіх присутніх став музичний виступ пана Валентина. Той випадок коли музика написана не на тексти, а на гарні вірші, де кожне слово, кожна метафора вражає глибиною і образністю. Гарячі новинки з полиць книгарні.
Ось вже завершується рік Червоного Вогняного Півня. Добігає свого завершення і наш нелегкий бібліотечний рік. Але в силу наших можливостей кожний квартал ми радували наших читачів книжковими новинками. Найбільшу увагу ми приділяли новим книгам українських сучасних авторів, бо проект нашої бібліотеки «СучУкрЛіт: модне, популярне, знане» виходить на новий рівень. Це тому-що, читати українське не лише модно, а це є піднесення духовно-інтелектуального розвитку українського суспільства. Перед новорічними святами ми вкотре поповнюємо наші полички книжковими новинками. 
Роман-переможець Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» «Останній бій Урус-шайтана» від В.Вальда розкриє героїчні події кінця ХVII ст., які розгортаються в горах Криму.
Що спільного між успішним політиком і хворою дівчиною із психіатричної лікарні? Хто з них сильніший? Хто здатен змінити життя іншого? На ці та інші питання дає відповідь Ю.Кубай і її роман «Душа», який здобув другу премію конкурсу  «Коронація слова» 2016 року.
Історії про любов, без якої взагалі неможливе наше багатогранне і драматичне життя, Ви віднайдете на сторінках книги «Етюд із метеликом». Володарка гран-прі «Коронація слова» Н.Гуменюк зворушить, здивує і допоможе вірити в життя навіть коли вже безвихідь.
Тандем О. Бондар і С.Томашевська – нові автори для наших читачів. І відкриваємо їх творчість романом «Марево». Скарби й родинні таємниці, багатство й привиди і Славко, який шукатиме відгадки на смертельно небезпечні загадки в родинному маєтку відбудованому на старовинних руїнах.
  Книга,  сповнена любові.

16 листопада у книгарні «Є» відбулася презентація книги Зої Казанжи  «Щось таке як любов».  Це вже друга книга автора. Книжка викликали неабияку зацікавленість у читачів. На презентації невеличка зала книгарні була переповнена бажаючими наживо поспілкуватись з письменницею, почути розповідь про виникнення сюжетів оповідань, про її власні думки і погляди на сьогодення. У Зої Казанжі цікаве, наповнене подіями і подорожами життя. Вона журналіст, громадський діяч, щаслива дружина , мама і бабуся. В її книжці живуть жінки, вони абсолютно різні:вродливі, невдоволені,сварливі, лагідні.-різні. Головне, що вони прагнуть бути собою. І це – найскладніше.  Стиль оповідань визначено як  жанр — «Міські історії у facebook-стилі»: замальовки з життя, побачені небайдужими очима людини, закоханої у життя.Бібліотечні автографи – подарунки авторів.

Коли і як написана книга? Чому саме роман? Як було обрано жанр?... Ці та інші питання виникають при прочитані нової книги українського автора. Задовольнити свою цікавість допомагають зустрічі з письменниками, під час яких, ми дізнаємося багато пізнавального про написання того чи іншого твору. Книги з автографом автора це неабиякий стимул до причитання їх. Пропонуємо вам викладку книг з авторами яких ми, бібліотекарі, мали можливість зустрічатися на презентаціях, а також запрошували до бібліотеки (Н. Поклад, Т. Белімова, Т. Литовченко, Ж. Куява, А. Кокотюха, А. Сахно, Боісіда, М. Іванцова та Галина Ів). Солом’янські бібліотеки запрошують дуже багато цікавих українських авторів, знайомство з якими привносить в наші будні багато позитиву (В. Шкляр, Ю. Мущкетик, С. Ухачевський, М. Слабошпицький, О. Есаулов, Р. Горвий, Є. Гата, М. Сидорчук, М. Павленко, Л. Черен…). Деякі презентації відбувалися в книгарнях міста Києва і автори залюбки підписували свої книги, знаючи, що їх буде читати велика кількість користувачів бібліотеки (С. Талан, К. Циганчук, Є. Кононенко, Л. Воронина). Більш детальну інформацію можна дізнатися звернувшись до бібліотекаря.


 

Письменницька стежина родини


Мати родину – це Божий дар. Радість в наше життя привносять, перш за все, - спокій, щастя і любов. А саме головне в родині, великій чи маленькій, це затишок. Багато сучасних авторів для написання по-справжньому цікавих творів звертаються до теми родина і розглядається вона з різних ракурсів: соціального, психологічного, терапевтичного, повчального…Але цього разу розповідь не про родину у творах, а про творчі родини. Хтось із них пише в одиночку, а хтось в тандемі, але ми ж не знаємо, як то воно жити і творити пліч-о-пліч з творчою особистістю. Наведемо декілька родин, які йдуть літературною стежиною, крок за кроком піднімаються до письменницьких вершин і здійснюються їхні найзавітніші мрії.
Сімейні письменницькі дуети: М. та С. Дяченки, В. та Н. Лапікури, Т. та О. Литовченки, Н. та О. Шевченки – це талановиті тандеми сучасної української літератури. Фантастика, історичні романи, хорор, детективи все їм підвладне.
Ю. Андрухович – поет, прозаїк, есеїст, перекладач пишається літературними здобутками доньки Софії Андрухович – письменниці, перекладачки та публіцистки.
Міла Іванцова – письменниця, перекладач, володарка титулу «Золотий письменник України» сама підштовхнула доньку до письменницького кругу і Галина Ів – фінансист, але невтримно творча особистість влилася в ріку письменників.
Брати Капранови – українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі по життю письменницької діяльності і у видавництві разом. Літературна газета, різноманітні книжкові проекти, програми і все інше є їхніми спільними творчими кроками.«Золотий письменник України» - спецпремія літературного конкурсу
«Коронація слова»

15 червня цього року в Колонному залі КМДА під час нагородження лауреатів літературного конкурсу «Коронація слова» було проголошено переможців у шанобливій номінації конкурсу «Золотий письменник України» (наклад їхніх книжок сягнув понад 100 тисяч примірників друкованих творів). Ними стали: Р. Іванченко, Т. Коломієць, Г. Вдовиченко, І. Драч, М. Слабошпицький, В. Міняйло, Д. Павличко, І. Померанцев. Пропонуємо всім бажаючим ознайомитися з творами «Золотих Письменників», які є у фондах бібліотеки. За бажанням є можливість замовити книги з інших бібліотек міста.
 В очікувані книжкових новинок

 

Скоро наші полички СучУкрЛіт поповняться новинками дуже цікавих і модних серій «П’ять зірок» та «Відкрий світ». Перед нами відкриється літературний океан від відомих письменників та початківців. В першу чергу завдячуємо Мілі Іванцовій за збірки, під обкладинками яких зібрано дуже різних авторів. Це дає можливість читачам поринути у світ оповідань від титулованих авторів, і авторів, які нещодавно ввійшли в українську літературу. «Відкрий світ» - збірки оповідань, які розкривають особливості життя в інших країнах, доброзичливі і небайдужі письменники-провідники поведуть у відкритий ними самими світ, розкриють особливості побуту, покажуть народні традиції та культурну спадщину різних країн.


 

Переможці конкурсу «Коронація слова – 2017»

Відзнака
Назва твору
Автор
Місто
РОМАНИ
І премія
Останній бій Урус- шайтана
Михайлов Віктор
Херсон
ІI премія
Гессі
Наталія Матолінець
Львів
ІІІ премія
Нижче
Кіра Малко
Київ
ПРОЗОВІ ТВОРИ ДЛЯ ДІТЕЙ
І премія
Скарб вікінгів
Олена Терещенко
Чернігів
КІНОСЦЕНАРІЇ
І премія
Військовий доктор
Рибачук Віктор
Вінниця
ІI премія
Ти-космос
Павло Остріков
Красилів
ІІІ премія
Селфіманка
Шаманов Сергій
Одеса
КІНОСЦЕНАРІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ
Кращий кіносценарій для дітей
Козак і Мольфар
Олена Шульга і Віктор Андрієнко
Київ
Кращий анімаційний сценарій для дітей
Чугайстер
Яріш Ярослав
Львівська обл.
П’ЄСИ
ІІ премія
Під прицілом тиші
Олександр Вітер
Київ
ІII премія
Громадяни Кале
Коник Єгор
Полтава
П’ЄСИ ДЛЯ ДІТЕЙ
І премія
Не дуже солодка казка
Олександр Вітер
Київ
ПІСЕННА ЛІРИКА
І премія
Нерви
Миклащук-Іськова Олена
Хмельницька обл.
ІI премія
Зваріть мені мамо борщу
Ройченко Анатолій
Овідіополь
ІІІ премія
Море моє-чоловік
Світлана Дідух-Романенко
Бориспіль
ІІІ премія
Неписані листи
Шугніло Ніна
Волинська обл.
ПІСЕННА ЛІРИКА ДЛЯ ДІТЕЙ
І премія
Колючий гість
Марія Курінна
Корсунь-Шевченківський
ВІРШОВАНІ ТВОРИ ДЛЯ ДІТЕЙ
І премія
Кіт,що любив океани
Світлана Дідух-Романенко
БориспільНомінація
Назва спеціальної
відзнаки
Назва твору
Автор
Місто
Спеціальні відзнаки
Роман
Спеціальна премія від Андрія Кокотюхи «Золотий Пістоль» за Найкращий гостро-сюжетний роман.
Останній бій Урус- шайтана
Михайлов Віктор
Херсон
Роман
Спецвідзнака від Дари Корній, Тали Владмирової «Українське сучасне фентезі»
Ловці думок
Любов Відута
Львів
Роман
«Найкращий твір про кохання» спецвідзнака від учасниць Львівського жіночого літературного клубу
Коса
Іра Байковська
Львів
Роман
Спеціальна відзнака від Всеукраїнської Асоціації «Альраід»
Останній бій Урус- шайтана
Михайлов Віктор
Херсон
Роман
За висвітлення суті війни, надприродних можливостей та трагічної долі солдата найсильнішої армії світу» від Час і Події
Green Card
Кошелюк Володимир
Корсунь-Шевченків-ський
Роман
Спеціальна відзнака Вибір Видавця
Реквієм для Рози
Раїса Плотникова
Полтавська обл.
Роман
Від Київського Національного університету ім. Шевченка за кращий патріотичний твір
З думою про Мамая
Володимир Бігун
Маріуполь
Роман
Від Київського Національного університету ім. Грінченка за
Чужі скарби
Власенко Ірина
Київ
Роман
Диплом
Код кАРі.ни
Ольга Мігель
Кропив-ницький
Роман
Диплом
Принц України
Письменницьке подружжя Олена і Тимур Литовченки
Київ
Роман
Диплом
Комахи свого бурштину
Анна Малігон
Київ
Роман
Диплом
Не плач, кохана
Ремньов Микола
Суми
Роман
Диплом
Замок Янгола
Оратовський Сергій
Київ
Роман
Диплом
Скрізь нетрі таємниць
Валентин Тарасов
Київ
Роман
Диплом
Обережно, летять лелеки
Малаш Олександра
Київська обл.
Роман
Диплом
Поміж двох орлів
Лущик Петро
Львівська обл..
Роман
Диплом
Щоденник Гора
Цінцірук Андрій
Львів
Роман
Диплом
Омбре. Над темрявою і світлом
Лора Підгірна
Кам`янець-Поділь-ський
Роман
Диплом
Чорний камінь
Наталія Дев’ятко
Дніпро
Кіносценарій
Диплом
Мені ніхто не сказав
Артеменко Марина
Київ
Кіносценарій
Диплом
Характерник
Едуард Барташов і Василь Шкляр
Київ
Кіносценарій
Диплом
Червоний будинок
Анатолій Максим`юк
Івано-Франків-ська обл.
П`єса
Диплом
Антоніна
Ярослав Ярош
Івано-Франківськ
П`єса
Диплом
Загублені в тумані
Неда Неждана
Київ
Детальну інформацію можна отримати завітавши до бібліотеки.Ксенія Циганчук «Коли приходить темрява»

 Коли на літературному горизонті з’являється дебютний роман-детектив від автора-жінки, найперше розпочинаємо знайомство з самим оповідачем, адже цікаво, чому саме цей, а не інший жанр було обрано, щоб проявити себе і зацікавити своєю творчістю. Зустріч з Ксенією Циганчук – лауреатом конкурсу «Коронація слова», володаря спеціальної премії від Андрія Кокотюхи «Золотий пістоль» за найкращий гостросюжетний детектив, відбулася у «Книгарні Є» 26 квітня. Вона дала можливість не лише почути початок сходження на літературний шлях, а й поринути разом з автором у книжковий світ де вирує зло, де діє маніяк, і знайте, що убивця, жертви та кров хай будуть краще надуманими, а ніж правдивими.Чому саме цей жанр? Чому видано твір через 6-7 років написання? Хто улюблений детективіст? Чому Коронація слова? Що Ви ладні зробити для просування своїх книг? Ці та інші питання були задані пані авторці, на які ми отримали дуже змістовні відповіді. Тепер лише залишається прочитати книгу і зробити власний висновок про написане. Бажаю приємного читання. 
Квітневі новинки

І знову книжкові новинки. Читаємо і знайомимося. На цей раз пропонуємо цікаві твори від сучасних українських письменників: А. Рогашко, Ю. Гук, Л. Олендій, Н. Гурницької – новинки «Клубу сімейного дозвілля».


 Золотий письменник України С. Талан пропонує «Замкнене коло», як його розірвати, щоб родина не знала горя та нестатків. 

Історія України в романах від Тимура і Олени Литовченків «Фатальна помилка» - роман присвячено 355-й річниці Конотопської битви, та «Пустоцвіт» - є першим спільним літературним експериментом подружжя – це роман про поновлення Єлизаветою Петрівною гетьманства. Булава дісталася Кирилу Розумовському. Але…фінал був закономірним…

 «Яйце-райце, або мільйон на мрію» - роман-шоу від Т. Белімової та А. Процайла. Це вперше українці мають змогу прочитати, ніби як подивитися захопливий фільм, роман-квест. Марнославство, боротьба за владу, смерть і звісно кохання в романі С. Бугримова «Вальс під Дощем».


 Літературні надходження


Нові надходження романів від сучасних українських авторів завжди є найголовнішою подією в бібліотеці. Читачі все частіше запитують книги сучасних письменників, адже ми відкриваємо для себе становлення сучасної української літератури. 
Як говорив Юрій Мушкетик:
«Я трошки ожив, бо зрозумів,
що таки є нова українська література.
Це перелом.
Прочитав книжки, не все сприймаю,
але література – є». 
  
Наші полички поповнилися романами від Золотих письменників України: А. Кокотюхи, Д. Корній, С. Талан.


Новинки від Клубу сімейного дозвілля представляють книги: Н. Гуменюк, М. Кідрука, І. Зарудко, М. Івасько (талановитий молодий письменник знайомить з історією короткого, але яскравого життя Бенедикта Креха – хворого на БАС – невиліковну неврологічну хворобу) – рекомендую прочитати.Українські видавництва пропонують найрізноманітніші твори. Кожна книга віднайде свого читача. Київський роман «Я тут живу» Міли Іванцової покаже життя Києва і його мешканців у період між двома Майданами. Боісіда зачарує нас «Дивовиддям про святих русалок». Л. Таран поєднала в книзі новел буденність, іронію, романтизм, таємничо-містичне та впізнаване, і все це «Остання жінка, останній чоловік». М. Сидорчук пропонує викладення історії дванадцятьох полонених і двох охоронців – «Полон».


Всім поціновувачам теплих історій будуть до вподоби: «Теплі історії до шоколаду» Н. Гербіш; «Історії талановитих людей» – життєві історії людей, яких ми знаємо і любимо; «Теплі історії про радість і сум» від Міли Іванцової. До речі, «найтерапевтичнішого» автора зустрічаємо 20 квітня в літературній вітальні бібліотеки. 

 Приємного читання!!!В ОЧІКУВАННІ КНИЖКОВИХ НОВИНОК

Нещодавно в книжкових крамницях з’явилися новинки українських письменників. 


Золотий письменник України, кількаразовий переможець міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», найпопулярніший автор сьогодення  Світлана Талан представила твір «Замкнене коло». Дитячий будинок, біда й людська жорстокість не зламали любов і силу  Мирослави…
Навіть у найтемніші часи, у вирі найстрашніших життєвих випробувань героїні пані авторки віднаходять надію…
Новинка від молодої письменниці з Вінниці Юлії Гук примусить згадувати, думати, змінювати… Гостро соціальна тема у романі «Німа» нагадає нам, як важко зберегти власне «Я» в світі, де майже все продається й купується. Зупинитись на краю прірви, щоб повернутися…дотягнутися до світла самому, бо там ЧЕКАЮТЬ… Все більше й більше письменники звертаються до теми «заробітчани». Зворушливу історію смутку та кохання, засновану на реальних подіях пропонує Леся Олендій – українська журналістка-письменниця, яка мешкає в Італії. «Гніздо горлиці» - роман сповнений віри, любові й сподівань, це історії тисяч заробітчанок – у долі сорокарічної Дарини, яка повертається з Італії до рідного села на Буковині.  Книга створена за сценарієм до українсько-італійської кінострічки, що отримала відзнаку «Найкращий український повнометражний фільм» на Одеському кінофестивалі влітку 2016 року.
Роман « Забуття»

Молодої української письменниці Тетяни Малярчук вийшов у «Видавництві Старого Лева» і став переможцем літературної премії « Книга року ВВС». Роман складається із двох різних у часі історій, написаний вкрай нерівнозначно. Інтонації твору дуже щирі, якась дитяча безпосередність струмить із її рядків. Автор пише про близьке, знайоме читачеві: про людську неприкаяність, про жах смерті, який посилюється через болісне відчуття всевладності часу, через невблаганну й непереборну силу забуття…Тетяну Малярчук визнають, як неперевершеного майстра спогаду. Роман складається з окремих оповідань чи нарисів – спогадів. Історична частина роману присвячена постаті борця за українську справу, громадського і політичного діяча, філософа, публіциста – В’ячеславу Липинському. На думку літературного критика М. Карасьова, ця частина не несе нічого яскраво особистого й читач не відчуває трагедії героя емоційно, створений образ цілком може задовольнити інформаційну цікавість читача, але любити його немає за що. Михайло Карасьов також зауважує: можна подивитися на твір Тані Малярчук і під іншим кутом зору. Для цього треба на градус змінити точку фокусування, щоб відділити героїню від авторки. Тоді « Забуття» перетворюється з роману про Липинського на роман про психологічні фобії героїні. В такому ракурсі роман дійсно вирізняється з решти і вартий уваги та перемог у літературних перегонах. Критик називає авторку  «перспективною українською письменницею, яка шукає свій шлях до великої європейської прози».
«Ігри з Іваном»
Новий філософський роман Тетяни Сидоренко, одним з головних персонажів  якого є український поет ХVІІ століття, священик Іван Величковський. У творі, який отримав спеціальну відзнаку « Вибір видавця» конкурсу «Коронація слова», переплітаються сучасність із минулим, описується історія міста Ніжин. Зі слів автора Тетяни Сидоренко, вона поєднувала непоєднуване, наповнюючи художню тканину твору поліфонічним змістом. Фактологічний матеріал про Івана Величковського письменниця обростила своїм власним фантазійним матеріалом, дослідивши життя цієї особистої постаті від народження до останнього подиху. Сама письменниця визначила жанр твору, як сучасний бароковий роман, тому,   що для неї бароковознавча тема – це насичена розмова, це стиль до кінця ще не збагненний. Тому що, дізналася, полюбляє все барокове: музику, архітектуру, малярство, літературу… Першоджерелом написання твору була кандидатська дисертація, допитливість, глибока спостережливість й буйна фантазія письменниці.

Вже видано ще одну книжку Тетяни Сидоренко – «Поділ і подоляни». Це історичний портрет українського села. З нагоди 350- річчя селу  Поділ на Чернігівщині, малій батьківщині письменниці, вона на замовлення сільської громади написала цю книжку. Книжка вийшла красивою й змістовною. Це художньо- документальне видання.

Змістовне інтерв’ю з письменницею Тетяною Сидоренко можна прочитати в газеті «Україна молода» від 24 січня цього року.Юрій Винничук - український письменник, поет, драматург, літературний діяч. Живе і працює у Львові. Автор книг "Житіє гаремноє", "Мальва Ланда", "Легенди Львова", "Весняні ігри в осінніх садах" (Книга року BBC-2005), "Діви ночі", "Аптекар" та багато інших. 2012 року у Видавництво Фолiо вийшов друком роман "Танґо смерті", який став переможцем конкурсу "Книга року BBC-2012".

У романі "Цензор снів" Юрій Винничук вибудовує перед читачем захоплюючий сюжет, у якому герої, поринаючи, в лабіринти пам'яті, щойно у несподіваному фіналі розкриваються повністю.
Герої озираються на своє життя, яке припало на добу тоталітарних режимів, і звіряються у різних способах виживання - від цинічного до шляхетного. Водночас така карколомна мандрівка в минуле приносить багато несподіванок.
Роман "Цензор снів" - твір багатошаровий, інтригуючий і актуальний, де тривожний настрій змішується з гротеском, шокуючі відкриття з метафоричними алюзіями, натуралістичні описи з гостросюжетними елементами.
Козацьке фентезі

Книжку “Чигиринський сотник” Леоніда Кононовича видало харківське видавництво “Фабула”. Промовиста назва нового роману знаного письменника перенесе читача до часів козаччини. Це не просто історичний, лицарський роман. Усі події доби Хмельницького відбуваються в атмосфері таємничого пророцтва і казкового фентезі де оживають легенди і міфи. Це захоплююча розповідь про долю маленького козака. Герой постає в образі “безтурботного блукача” в просторах вітчизняної демонології. Автор прокладає химерні сюжетні ходи роману туди, де пролягають Дике Поле й Базавлуцький ліс, де править підземним світом Чорнобог-триглав, а в нашому світі служать йому відьми, змії, перелесники й песиголовці. Там живуть козаки-характерники, воюють із перевертнями і відьмами, які їздять верхи на вепрах, борються з драконами й іншою нечистю, що живе в нетрях стародавньої історії. Цей роман можна назвати козацьким бойовиком, що читається на одному подихові.

Історії з життя людей Донбаса.

Дванадцять квартир у під'їзді великого будинку. Дванадцять трагічних, зворушливих, сумних і дивовижних історій.
У звичайній «сталінці» звичайного робітничого містечка живуть звичайнісінькі люди Вєрка, алкоголічка зі стажем; філологи зі світовими іменами Ярополк і Федора Задорожні з дітьми Кирилом та Мефодієм; колишній «беркутівець» Бембі та інші. Їхні життя — це суми халеп завалений пам'ятник і показове самогубство, несподівані знайомства і листи далеким коханим, зухвалі плани захоплення влади і все те, що зазвичай називають «інші страшні речі»

Ніжно про кохання та гостро на злободенні теми!


Роман та Олена втекли з батьківщини і застрягли на півдорозі до очікуваного раю. Аґнєшка давно живе між світами, і випадкове знайомство з Романом — це шанс нарешті полюбити і звільнитися. Та чи знайдеться в цьому трикутнику місце для свободи?
Народився 1986-го року в м. Макіївці, Донецька область, Україна. Прозаїк, двомовний поет. 
За першою освітою філолог, за другою - хімік-технолог, працює на металургійному заводі.

Засновник Донецького слему.

Учасник великої кількості мистецьких заходів, що відбулись в 2008 – 2014 роках у Львові, Києві, Донецьку, Кривому Розі, Харкові, Гуляйполі, Бахмуті, Ужгороді, Івано-Франківську, Чернівцях.
Друкувався у альманахах "Березневі коти", "Молода Республіка поетів", "Meridian Czernowitz", у часописі "ШО".
Самвидавні збірки поезії: "Українсько-російський словник"(2010) та "69"(2011).
Проза: "Десять слів про вітчизну" КСД (2014), "Бомжі Донбасу" Discursus (2014).Знайомство з новинками книжкових полиць. 

Все більше й більше «Коронація слова» відкриває нам сучасних українських письменників, котрі по – новому розповідають нам про довге й бурхливе ХХ століття, сповнене карколомних подій та історичних зламів. Але і в буремні роки головні герої романів закохуються до безтями і у їх житті буває все: щира дружба, таємничо – пронизливе щастя, людяність, зрада зневіра...
Роман Андрія Кокотюхи «Чорний ліс» присвячений невеликому епізодові тривалого та напруженого українсько-російського протистояння – боротьбі українських повстанців і радянських партизанів (диверсантів) під час німецької окупації.


«Адвокат із Личаківської» - перший із нового циклу ретро – детективів Андрія Кокотюхи, місцем дії якого обрано Львів.


С. Горбань, Н. Лапіна. «Роман з містом» - чарівний Львів в буремному ХХ столітті. Надзвичайна доля чудової жінки, історія її кохання, сили та відданості – наче ще одна химерна оздоба міста, вузькі вулички якого бережуть пам'ять різних часів і епох.


«Прип’ятський синдром» Любові Сироти,  це відчайдушна спроба докричатися до тих хто, сидячи у великих кабінетах, вирішує долю добровольців – ліквідаторів, хворих, які помирали від променевої хвороби… Це про країну, яка незабаром була зруйнована, це події фатального квітня.

Ольга Деркачова своїм романом «Коли прокинешся» розповість, як це, прокинувшись після кількарічної коми, усвідомити, що більше нікому не потрібна і близькі люди навчилися жити без тебе…

Світлана Талан. «Купеля»: попри зраду та розчарування на Землі залишаються вічні цінності, які ніхто не в змозі ані загасити, ані відібрати, - Кохання, Сонце, Небо та Зорі…


«Зворотній бік світів» Дари Корній це як казковий простір світів, що в ньому гармонійно поєдналися прадавні знання наших пращурів, їхні світогляд і вірування.


Надія Гуменюк. «Танець білої тополі» розповість про непросту долю Ніки Величко, яка пам’ятає справжню любов і ласку лише від єдиної людини – няні з дитячого будинку, але її випробування закінчаться біля білої тополі, яку вона так довго розшукувала.
« Крилатий лев» відкриває нові імена

Конкурс відбувся вперше цього року. До складу журі увійшли визнані майстри слова : М. Дочинець, Ю. Коваль, Н. Мориквас, В. Стефак, І. Держко та керівник проекту Олесь Дяк. За підсумками конкурсу рукописів  перше місце посіла франківчанка Галина Максимів із повістю у жанрі фентезі «Книга амазонок». Друге місце і спеціальна відзнака часопису «Дзвін» дісталася Наталії Дев’ятко з Дніпра за роман «Чорний камінь». А третє місце посіла письменниця зі  Львівщини Роксолана Жаркова зі збіркою новел. Олесь Дяк  наголосив, що попри відсутність вікових рамок цьогоріч, головна  мета «Крилатого лева» - відкрити нові імена та надати їм шанс проявити себе в українському літпроцесі. Книжка переможця вийде друком  у львівському видавництві «Апріорі». Також десятку творів найкращих авторів опублікують у часопису «Дзвін». На думку керівника конкурсу «Крилатий лев»  має стати одним із щорічних конкурсів для прозаїків, отож можна розпочинати підготовку рукописів на 2017 рік.

Переможниця конкурсу Галина Максимів

Нові імена сучасної української літератури.

Проза юного літератора з Умані набуває дедалі більшого визнання – пише « Урядовий кур’єр». Дмитро Безверхній  писати почав ще в дитинстві. Сувора критика наставників не відбила охоту до писання.  Оповідання  «Чашечка дива»  з’явилося  у молодого автора за кілька днів. Воно увійшло в збірку «Теплі історії про коханих і рідних». І за кілька місяців Дмитро  приймав участь в презентації нової книжки та роздавав автографи. То був 20-й форум книговидавців у Львові. Потім його оповідання «Дружина молочника» зробила студента Дмитра  Безверхнього  наймолодшим автором детективу  в Україні і наймолодшим володарем гран-прі детективного літературного конкурсу « Це ж елементарно, сер». Перший тираж книги накладом 10 тисяч примірників розійшовся миттєво. В журналі « Дніпро» вийшло продовження серії пригод  головної героїні детективів молодого письменника Софії Павлівни Нрієвської у повісті «Срібне люстерко, або Пані Ен ніколи не спізнюється на чаювання».  Дмитро – студент Уманського державного педагогічного університету ім.. П.Тичини. У творчому доробку юнака публікації, видані у збірках, часописі  «Коло». Навчання на історичному факультеті дуже допомагає  письменнику - початківцю в літературному  творчому процесі. Зараз Дмитро вже не мислить себе без літератури. Бажаємо йому  успіхів і  досягнень  в навчанні й творчості.


 В читацькому клубі при Українському інституті в Лондоні, який існує вже сьомий рік, книжки малої прози пройшло обговорення української письменниці Людмили Таран «Остання жінка, останній чоловік». Було зауважено, що хоча головними героями новел є жінки, важко знайти у творах  письменниці проповідування феміністичної чи будь-якої іншої ідеології. Важлива також послідовність авторки у змалюванні багатогранного образу сучасної українки та вірність жанрові короткої прози. Учасники обговорення найчастіше вирізняли новели «На порозі», «Закотування вогню», «Фави» - вони зачепили  присутніх найближче. Сподобалися  «Вітряна брама»,  «Острів Брач». Учасники дискусії підсумували, що від тепер  розглядатимуться за книжками прози Людмили Таран. На запитання, як письменниця  поєднує прозову й поетичну творчість, вона відповіла, що «майже незчулася, як стала писати новели». Паралельно з писанням віршів почала досліджувати прозу, написану жінками. Вийшла книжка «Жіноча роль» у 2002 році, написала передмову до антології малої прози кінця ХІХ – 20-х років ХХ століття «Тіло чи особистість?», де намагалась з’ясувати, яким самим постає образ жінки в нашої класики. Потім само собою почали з’являтися новели про жінок…Вірші досі пишуться.  Відомо: проза вимагає більшого раціо,а поезія – емоціо. На запитання, що є  для неї  поезія, Людмила Таран відповіла: «поезія  для мене це спалах емоції, яка переповнює, яку намагаєшся адекватно передати словами. Найбільше щастя для автора – коли те, що хвилює, передається читачеві». 
 Нову книжку Людмили Таран «Остання жінка, останній чоловік» можна знайти в нашій бібліотеці. Запрошуємо всіх бажаючих   познайомитися з новою книжкою. 


Новини зі сфери СучУкрЛіту:
Вже шістнадцять років існує Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова», і понад п’ятсот маловідомих авторів стали його номінантами. Для багатьох з них подія мала доленосне значення, адже таке визнання окрилює та стимулює до нових вершин. А ми, читачі, маємо можливість пізнавати історію та сьогодення завдяки молодим авторам. Кожний рік на початку літа оголошуються переможці конкурсу та імена лауреатів спеціальної відзнаки «Золоті письменники України». Тож цьогоріч ми вітаємо Т. Литовченка, С. Пономаренка, Л. Дереша, Д. Корній, В. Лиса, А. Сєрову, Г. Чубач, та С. Ухачевського з спецвідзнакою. 

Переможці «Коронація слова-2016

Відзнака
Назва твору
Автор
Місто
Романи
І премія
Я, ти і наш мальований і немальований Бог
Пахомова Тетяна
Радехів
ІІ премія
Душа
Кубай Юлія
Київ
ІІІ премія
Шизгара
Батурин Сергій
Київ
Прозові твори для дітей
Кращий прозовий твір для дітей дошкільного віку
Любовні історії для дітей
Читай Володимир
Київ
Кращий прозовий твір для дітей молодшого шкільного віку
Медова казка
Василь Тибель
Рівненська обл.
Кращий прозовий твір для дітей середнього шкільного віку
Золотий король
Мія Марченко
Київ
 Кращий прозовий твір для дітей старшого шкільного віку і юнацтва
Мідне свічадо
Олена Крижановська
Київ
Кіносценарії
ІІ премія
Бурхливі води
Шворак Михайло
Тернопільська обл.
ІІІ премія
Фелікс
Терещенко Микола
Київ
Кіносценарії для дітей
Кращий кіносценарій для дітей.
Неповнолітні детективи
Есаулов Олександр
Київська обл.
Кращий анімаційний сценарій для дітей.
Камелія
Лана Ра
 Київ
П’єси
І премія
Різдво
Драчковська Оксана
 Чернівці
ІІ премія
Під знаком Пуй
Володимир Купянський
 Дніпро
ІІІ премія
Діди Хрещатої долини
Миколайчук Олег
Київ

Новий проект нашої бібліотеки:

"Модне, популярне, знане"


Сучасна  українська література – українська література останніх десятиліть, створена сучасними письменниками і вона дуже цікава й неоднозначна: оригінальна і традиційна, лірична й епатажна, акцентована на змісті й формалістська. Ця література твориться саме тепер, і ми, певним чином, є свідками її народження. І тому в цьому році бібліотека розпочинає проект, метою якого є популяризація сучасної української літератури. За нашими спостереженнями попередні роки показали, що користувачі нашої бібліотеки цікавляться творами сучасних авторів, бо сучасна література є і вона опановує новий для себе простір, вона міняє стереотипи і творить нове уявлення про красу. За допомогою проекту ми хочемо показати, як розвивається і становлюється «молода» література. Ми будемо намагатися в міру своїх можливостей знайомити своїх користувачів з цікавими новинками нашої літератури, з молодими авторами – лауреатами  літературних премій «Коронація слова», «Золотий автор», «BBC» та іншими.

Коронація слова — міжнародний літературний конкурс романів, п'єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей. Проект Тетяни та Юрія Логушів. Метою конкурсу є підтримка новітньої української культури, пошук нових імен, видання найкращих романів книжками, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу кіно й театру і як наслідок — наповнення українського ринку повнокровною конкурентоспроможною літературою, а кіно й театру — якісними українськими фільмами й п'єсами.Новини зі Сфери сучасної української літератури

Презентації. «Перша книжка автора». 9 лютого у Будинку письменників голова КО НСПУ В.Даниленко презентував прозову серію Перша книжка автора». Це спільний проект КО НСПУ та Київської міської держадміністрації. Було представлено твори прозаїків-дебютантів Марії Косян «Коли у місті N дощить», Марини Варич «Сьоме пророцтво Семіраміди», Тетяни Синьоок « Сіра веселка»,Наталі Куліш « Танок самотнього метелика», Світлани Єременко «Терикони під літаком», Іолани Тимочко «Перший спалах», Сергія Феодосьєва « Життєвий крах професора Черненка», Тали Прудкової « Дівчина з папірусом», Олени Довганенко « Усі фарби життя».Присутні поважні письменники та  друзі молодих авторів були вражені й зачаровані творчістю новачків прози. В статті « Перша книжка автора» Ксенії Зінченко в газеті « Літературна Україна» цього року № 6 від 18 лютого можна  познайомитися з кожним автором та його творчістю .

«Названо лауреатів «Гранослова».
Оголошено переможців Міжнародного конкурсу найкращих українських творів молодих літераторів «Гранослов». Їхні  імена оприлюднено на спеціальній прес-конференції в Укрінформі. Започаткований конкурс 1991 року за ініціативи голови НСПУ Юрія Мушкетика. Новими лауреатами стали: Ігор Астапенко, Єлизавета Жарікова, Ігор Мітров, Андрей Дацьків, Андрій Тужиков  - у номінації «Поезія». Юрій Василенко, Яна Онишкевич, Артем Сопронюк - у номінації «Проза». Їхні твори вийдуть окремими виданнями до кінця цього року. Церемонія нагородження відбудеться наприкінці березня у Києві.


Всеукраїнський літературний конкурс на кращу книжку року «Крилатий Лев»  народився у Львові. Автор ідеї та керівник проекту письменник, поет-бард Олесь Дяк. В склад журі конкурсу увійдуть не тільки професійні літератори, а й авторитетні громадські діячі - поціновувачі книжки. Одже, «Крилатий Лев» відчиняє браму перед усіма охочими поборотися за відзнаки та нагороди конкурсу. Це – випуск книжок-переможців у видавництвах «Апріорі», «Література та мистецтво» накладом 1000 примірників, презентація на щорічному Форумі видавців і «книжковій толоці» в Миколаєві Львівської області.

Сучасний Бестселер України
«Запізніле кохання Миклухо-Маклая» - новий роман Івана Корсака, презентація якого відбулася 18 лютого в книгарні «Є» спільно з видавництвом «Ярославів Вал». Це розповідь про бурхливе неймовірно життя славетного вченого і мандрівника, українського Колумба - Миколу Миклухо- Маклая - підкорювача островів і жіночих сердець. Презентація роману відбулася в книгарні «Є». Автор розповідав про Миклухо-Маклая. В обговоренні твору узяли участь письменники Сергій Грабар, Станіслав Чернілевський, кінорежисер Михайло Ткач, професор філології Сидір Кіраль літературний критик Микола Григорчук, поет Станіслав Бондаренко. Роман Івана Корсака став містком між Маклаєм і нами, по якому він зміг нарешті повернутися додому в Україну, яка його пам’ятає.

Знайомим Вас з книжками нової серії «Теплі історії». Книжки цієї серії – це теплі історії про Дива, Кохання, рідних та близьких людей, теплі історії про радість і сум. Автори книжок впевнені, що добрим словом можна творити Дива, надихати й змінювати життя на краще!
   
  
  

Бажаємо Вам приємних вражень від читання.


Немає коментарів:

Дописати коментар