Бібліотека інформує


Українці читайте!!!

Ви хочете бути в курсі свіжих літературних новин? Ми впроваджуємо рубрику «Бібліотека інформує», де будемо розповідати про події в літературі, а також цікаве із життя і творчості письменників.


На реальних подіях

«На полі смиренному» Валерія Шевчука і «Ім’я рози» Умберто Еко – найяскравіші твори в усій європейській літературі ХХ століття, «темою» яких є монастирське буття.

«На полі смиренному» – твір, означений письменником як «травестія» на «Києво-Печерський Патерик», дослідниками – як сучасний роман-притча з достеменним відтворенням історичних реалій. Дія у романі-притчі відбувається в межах замкнутого простору – у стінах монастиря, який виступає алегоричною моделлю тоталiтарного суспільства. Це один з найважливіших творів письменника, де простежено епоху молодого українського християнства в його протиборстві з язичництвом на тлі болісних суперечностей між церковними догмами і реальним життям.

«Перечитайте цей роман сьогодні й ви будете шоковані: та це ж про теорію ігор, постправду, маніпуляцію свідомістю, медіаграмотність, гібридні агресії та всіляких інших «винахідників зла».Костянтин Родик«Ім’я рози» - захоплююча детективна історія, органічно вплетена в реальні історичні події ХІV століття. У середньовічному монастирі за загадкових обставин один за одним гинуть ченці. З’ясувати причину їхньої смерті доручено вченому-францисканцю Вільяму і його помічнику Адсо. Розпочавши розслідування, вони занурюються у лабіринт підступних інтриг, політичних махінацій, потаємних пороків та абсурдних забобонів, якими сповнене життя монахів, і, вирішуючи багато філософських питань, ідучи шляхом логічних розмірковувань, розкривають загадкові вбивства.

Роман опублікований у 1980 році, одразу ж став супербестселером. Книгу перекладено багатьма мовами, і сьогодні вона вважається класикою світової літератури.

 

Більш детально про ці твори відомих письменників читайте в статті Костянтина Родика «Змагання, або ж Естетична гідність» (Україна молода, №120-121 за 2021рік)
Нова книга Тетяни Пахомової вже  в бібліотеці.

Вихід її першого роману «Я, ти і наш мальований і немальований Бог» став справжньою подією у сучасному літературному процесі. І от цією весною світ побачила четверта книга від «Коронованої» авторки – Тетяни Пахомової «Схизматик. Діти Каїна» - пекло починається там, де люди грають у Бога. В романі події відбуваються під час Другої світової війни. Війна, прихід німців та нелюдські воєнні побори, криваві сутички між родинами поляків та українців, злидні, невизначеність. Лихо ковтало людей не пережовуючи. Боротися було марно – всі виживали, як могли. Якось пристосувалися, притерпілися. Та починається лиховісне переселення українців, влаштоване владою «совітів». Страх жити далі стає сильнішим за страх смерті. Але у світі зла не все однозначно.


Довідка про автора і творчість: Тетяна Пахомова – українська письменниця, педагог. Народилася і мешкає на Львівщині. Вона завжди знаходиться у творчому пошуку, і як особистість, що любить життя, Тетяна Романівна цікавиться усім, що нас оточує. Напевно саме тому народилося бажання поділитися своїм досвідом з іншими за допомогою літератури. 

І от в 2016 році отримала першу премію літературного конкурсу «Коронація слова» за роман «Я, ти і наш мальований і немальований Бог» - книга описує історію єврейської родини, яку під час Другої Світової війни переховувала сім'я українців із Радехівщини. Це драматична та зворушлива сімейна сага, що пробуджує віру в добро та милосердя. Наступна книга авторки – романтична львівська історія – «Таємниця галицького Версалю». Це історичний роман, який розповідає про історію кохання Гертруди Комаровської та Станіслава Потоцького, тут порушено проблему ролі жінки у тодішньому суспільстві. А роман «Карпатське танго» з містичним присмаком, який здобув схвальні відгуки критиків і читачів, можна розділити на цитати і використовувати в повсякденному житті.


   


«ЮРА» вже в нашій бібліотеці


Новий історичний роман Марини Гримич вже на нашій  бібліотечній полиці. Це продовження роману «Клавка». Події твору відбуваються в шістдесяті роки в Києві, Ірпені. Герої – діти української номенклатури, приємні молоді люди, студенти, планують  присвятити своє життя науці і мистецтву. Це вже інша молодь, не схожа на покоління з першої книги. Вона розгублена в переломний час для суспільства.  В спокійне стабільне життя вривається Празька весна. Боротьба з українськими дисидентами. Русифікація і цензура української літератури. Головний герой Юра- студент-фізик, комсомольський ватажок, стає перед моральним вибором,опинившись між світом батька-кагебіста та матері-представниці української інтелігенції. Київ – це теж герой роману. Відчувається, що це – світ дитинства і любові авторки.  Під її  пером  оживають бульвари, вулички, впізнають ся окремі  куточки.  Марина Гримич пригадує  характерні деталі, ознаки  і явища, які з’являються у   житті людей і міста того часу. Історична мелодрама читається легко, хочеться дочитати до кінця твір, але цікавить продовження сюжету і доль її героїв. Нова книжка чекає на вас в бібліотеці.
Книга є джерело мудрості!


В Міжнародний день рідної мови, 21 лютого, відбулася ХХІ церемонія нагородження лауреатів Всеукраїнського рейтингу «Книжка року». Сам рейтинг заснований, щоб визначати найкращі книжки та видавців України для стимулювання читання змістовних видань. 
Нині збільшується надходження  книг до бібліотек і серед них будуть видання переможців рейтингу «Книжка року – 2019». Серед поданого переліку переможців, наша бібліотека вже має деякі книги лауреатів. 


Тому, пропонуємо до ознайомлення: номінація «Красне письменство» жанрова література – В.Шкляр «Характерник» і Ю.Винничук «Нічний репортер». Сучасна зарубіжна проза – М.Єргович «Жертвам сниться велика воєнна перемога». 
Номінація «Софія» політологія – Ф.Фукуяма «Політичний порядок і політичний занепад. У двох томах». 
Номінація «Дитяче свято» пізнавальна та розвиваюча книга – Л.Ушкалов «Сковорода від А до Я»Всі інші книжки можна замовити з інших бібліотек міста. Головне приходьте і читайте. 

Про нові грані наших прадавніх текстів у книжці Вадима Пепи «Щедрик летить із Києва». Відтепер Ви можете прочитати і зробити аналіз про історію вивчення золотого запасу нашої духовності – того, що ми називаємо фольклорною спадщиною українського етносу. Вам відкриються незвідані глибини минулого – від Мезинської археологічної культури й через Трипільську цивілізацію до часів історичних. Наведені автором тексти демонструють різновиди виображення в міфологічній свідомості культурно-історичного процесу становлення людської тожсамості, самоусвідомлення себе як істоти унікальної, відмінної від усіх інших сущих на землі створінь. В книзі новими гранями зблискують прадавні тексти наших обрядових, весільних та русальних пісень, щедрівок, колядок, гаївок, замовлянь, голосінь, забобонів… Українці – читайте! 


Марина Гримич «Клавка», Нора-Друк, 2019.


Приємна та помітна новинка сезону – роман із літературного життя сталінських років. Книга презентована на Книжковому Арсеналі, книга, яку мають прочитати всі. Це роман - історична мелодрама про ігноровані повоєнні роки. Його перипетії розгортаються в сталінському Києві 1940-х років. Клавка – головна героїня - секретарка Спілки письменників, яка стає свідком та учасником драматичних  подій письменницького осередку післявоєнних років в Києві: любов, інтриги, зрада, відвага, Євбаз, секрети РОЛІТу. Приємного читання!!!

ХХ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року’2018». Красне письменство сьогодні – Жахотерапія: горор, який завжди з тобою. Від агресії людину втримують соціальні інституції. А як би виглядав світ, коли сімейний інститут удалося б «скасувати»? Новий роман письменника, що вміє-любить нажахати читача – Ян Валетов «Лучший возраст для смерти». Це історія з життя інстинктів. Вибух у військовій лабораторії, де розробляли ідеальну зброю. Мікроб убиває кожного рівно у 18-й день народження. Вірус призивного віку виходить з-під контролю й миттєво знищує геть всіх дорослих… Автор сфокусований на психології виживання. І це в кожній його книзі. Ми в очікуванні на нову книгу, а поки що пропонуємо до прочитання роман-попередження, від якого в 2007 році відмовилися всі українські видавці, але нарешті він повертається додому - «Ничья Земля»… Місце, де неможливо жити, але все ще можна на щось сподіватися. Притулок для наброду, ізгоїв і героїв. Де закінчується вигадка і починається правда? У цій книзі передбачені конфлікти, газові війни і розкол України. Залишається тільки прочитати. 
«…як часто люди виявляються не тими, за кого їх мають»


Який зв'язок між похмурою притчею Вільяма Голдінга «Володар мух» і нинішнім українським буттям? Адже «Володар мух» - песіместичний сценарій розвитку суспільства без дорослих. Тобто – без цивілізаційного примус-контроля. На це дає відповідь стаття в газеті «Україна молода» за 4.09.18. – ХХ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року 2018». Читайте книгу Нобелівського лауреата В.Голдінга, яка наштовхує на думку, що цивілізованість є лише прикриттям природної людської жорстокості.

Найочікуваніша новинка від Золотої авторки України!
Нарешті! На полицях книгарень з’явилася новинка від Люко Дашвар. Цього разу Золотий письменник України пропонує до прчитання книгу під назвою «Ініціація». Маємо надію, що новий роман не залишить байдужими всіх прихильників творчості авторки. Адже пише вона про те, що хвилює найбільше. «Реальність неймовірніша за вигадку. Що би ви не прочитали, знайте: усе те може статися. Читайте, думайте, любіть, вірьте в себе, і тоді світлих яскравих фарб у вашому арсеналі стане значно більше» - Люко Дашвар
«Правда – штука жорстока» Микола Хомич

Він увірвався в літературу в зрілому віці. Перші його книжки показали: в літературі з’явився серйозний письменник, що глибоко проникає у життя людини й суспільства – і це Микола Хомич. Лейтмотивом його творчості є проблема повернення втраченої пам’яті. А ще він є знавцем Києва, який любить подорожувати і вважає, що насправді література і подорожі дуже пов’язані. В очікуванні на нову книгу Миколи Хомича «Час» де є роздуми про час та його сприйняття, ми маємо змогу запропонувати Вам до прочитання, раніше видану книгу – історичний детектив, який розкриває маловідомі сторінки давньої української історії.«Читаючи, людина вчиться бачити більше»Андрій Курков
Знайомтеся! Новинка від Андрія Куркова «Рух «Емаус»: історія солідарності». Книга, яка варта бути на бібліотечних поличках. Але, на даний час, поки книга ще не з’явилася на наших полицях, пропонуємо вам до прочитання книгу Ж-К.Гранже «Пасажир» де описується про організацію допомоги бездомним «Емаус», засновником, якої був Абе П’єр. Його проект полягав у створенні «самодостатньої спільноти, здатної забезпечити собі прожиток». Головною мотивацією було надання зневіреним і відкинутим суспільством людям можливості щось зробити на «користь громаді, а отже повернути втрачену гідність…».


Минулого тижня роман «Англійський пацієнт» канадського письменника Майкла Ондатже здобув спеціальну премію «Золотий букер», яку присуджують найкращій книжці за останні 50 років.Немає коментарів:

Дописати коментар