Про бібліотеку

Публічна бібліотека імені Михайла Слабошпицького. 

Адреса: 03153 м. Київ, вул. Новгород-Сіверська, 5

Телефон: 245-71-17, 063-200-42-46

Зав. бібліотекою: Предченко Катерина Миколаївна 

9 листопада 2023 року згідно з рішеннями Київської міської ради було змінено назву бібліотеки ім.О.Новікова-Прибоя на Публічна бібліотека імені Михайла Слабошпицького. Перейменування бібліотеки сприяє звільненню української культури від ідеологічної спадщини країни-агросора. Нова назва бібліотеки посилить популяризацію української літератури та мистецької спадщини, яка є надбанням світової культури.

Михайло Федотович Слабошпицький (1946-2021) – український прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч. Народився 28 липня 1946 року в селі Мар’янівка, Черкаської області. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Працював кореспондентом, був редактором відділу критики газети "Літературна Україна", головним редактором газети "Вісті з України", журналу "Вавилон-XX".

З 1992 до 1998 року був першим головою секретаріату Української всесвітньої координаційної ради, з 1995 – виконавчим директором Ліги українських меценатів, засновником і директором видавництва «Ярославів Вал». У грудні 1999 року став членом Центральної ради УНП «Собор», співголовою координаційної ради Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Від 2006 року – секретар ради Національної спілки письменників України. Був ведучим радіопередач «Екслібрис», «Прем'єра книги», «Нобелівські лауреати», «Літературний профіль»

Він є автором понад двох десятків книжок для дітей та юнацтва. Його твори входять до шкільної програми.

Михайло Слабошпицький є лауреатом багатьох літературних премій (зокрема і Національної премії імені Тараса Шевченка).

Помер 30 травня 2021 року після тривалого тяжкого захворювання. Похований у Києві.




Бібліотека імені О.Новікова-Прибоя 
Адреса: 03151 м. Київ, вул. Новгородська, 5
Телефон: 245-71-17
Зав. бібліотекою: Предченко Катерина Миколаївна 

Бібліотека відкрита в 1950 році.
Фонд бібліотеки - понад 19,0 тис. примірників. 
Щороку обслуговує понад 3,0 тис. користувачів. Кількість відвідувань - понад 20,0 тисяч.
Видає в користування понад 60,0 тис. примірників. 
Бібліотека названа на часть відомого російського письменника-мариніста О.С.Новікова-Прибоя.

Олексій Сілич Новіков-Прибой (Олексій Силантійович Новиков) (1877 - 1944) - дуже відомий радянський російський письменник - мариніст. Автор одного з найкращих історичного роману "Цусіма", незакінченого роману "Капітан І-го рангу", оповідань і повістей з життя моряків "Підводники", "Жінка і море", "Солона купіль". Його твори перекладені іноземними мовами та екранізовані. 
В минулому моряк Балтійського флоту, О.Новіков-Прибоя брав участь у Цусімській битві (1905), був у японському полоні, брав участь у першій світовій війні. Під час Другої світової війни писав для газети "Червоний флот" і журналу "Червонофлотець". 
Лауреат Сталінської премії. В 1952 і 1977 роках в СРСР були випущені поштові марки з його зображенням. Ім'я Олексія Новікова-Прибоя включене до Календаря ЮНЕСКО. 100-річчя від дня народження письменника широко відзначалося в 140 країнах світу. Працюють два музеї імені О.Новікова-Прибоя (Росія), його ім'ям названий теплохід. 
В бібліотеці оформлений меморіальний куточок письменника "Романтик подвигу і моря".  

Немає коментарів:

Дописати коментар