неділю, 10 липня 2016 р.

Пояс бойової слави Києва ( початок оборони столиці в роки Другої світової війни)
THE LINE OF FIGHTING GLORY
11 липня 1941 року Пінська військова флотилія прийняла перший бій з фашистами на підступах до Києва, яка загинула майже у повному складі. Так почалася 75 років по тому оборона Києва. З німецького боку в битві брала участь група армії « Південь, дві армії групи «Центр». Зі сторони РС – війська Південного-Західного фронту під командуванням генерал-полковника М.Кирпоноса. Захват Києва був стратегічною метою плану  Барбаросса. Німці зібрали біля міста великі сили: піхоту, танки,авіацію…7липня почалася офіційна кампанія із захоплення Києва, 11 липня – оборона столиці України. Стійкий опір військ Київського укріп району зірвав спроби ворога захопити місто миттєво…Оборона Києва відволікала великі сили супротивника, тим самим стабілізувала становище на московському напрямку фронта.72 дні – з 11 липня по 19 вересня 1941 року тривала оборона Києва…

З метою вшанування пам’яті учасників та загиблих в цих подіях в бібліотеці оформлена книжково - ілюстративна виставка «Пояс бойової слави Києва», де представлені матеріали про події оборони столиці в роки Другої світової війни. Наприклад, книга пам’яті клубу «Пошук» « Київська стратегічна оборона операція» -історико-документальна розробка допоможе зрозуміти розмах та масштабність подій початкового періоду війни - Київському. В книзі подані « Хронологія  мужності і звитяги воїнів ПЗФ літо-осінь, 1941 рік» та відомості про долю генералів ПЗФ, наданих працівниками Меморіального комплексу « Національний музей історії Другої світової війни». В книзі «Дніпровська ділянка поясу бойової слави - Жуків острів»  описані об’єкти музею просто неба на острові – пам’ятки історії війни, як об’єкти Поясу слави Києва, основні маршрути екскурсій по місцях оборони столиці. «Вартові героїзму і звитяги» - видання яке містить рідкісну і повну підбірку фото- та графічних матеріалів розміщення об’єктів і стану Київського укріп району – пам’ятки військово – інженерного будівництва часів Другої світової війни. Г.Є.Ясів в своїй книзі «Пояс бойової слави міста – героя Києва» розповідає про історію реалізації плану створення Музею просто неба « Пояс бойової слави міста – героя Києва» з метою збереження для прийдешніх поколінь унікальних споруд колишнього КиУР., як пам’яток - свідків героїчної боротьби народу з фашистською навалою. Вічна слава воїнам Південно- Західного фронту, які полягли у боях за честь, свободу і незалежність України.
Згідно спільного  рішення столичної адміністрації та керівництва Солом’янської районної організації ветеранів України  всі заходи  пов’язані з  75- річчям  оборони Києва перенесені на вересень місяць, коли 26вересня  1941 року була завершена стратегічна оборонна операція. 11 липня в бібліотеку завітав М.М.Корольов – заступник голови Солом’янської районної організації ветеранів – давній користувач і людина з якою бібліотека співпрацює багато років.





 Він ознайомив з планом заходів організації з нагоди 75-річчя оборони Києва і запланував з бібліотекою проведення  спільних  заходів на вересень місяць – урок мужності в школі, участь бібліотеки  та учнівської молоді району в проведенні живого ланцюга учасників оборони Києва. Також Михайло Михайлович проінформував, що на обліку в організації ветеранів Солом’янського району на сьогодні є вісім учасників оборони Києва: Бабий В.А.( 1926 р.н.), Волков В.І (1923), Медведєва Г.Д.(1924), Киянченко О.Н.( 1926), Кучеренко Є.Т.( 1923), Коломієць Є.М (1926), Халабуда М. С.(1921),Медина К.І ( 1920).  Ми висловлюємо їм  вдячність  за героїзм, стійкість, мужність, які вони виказали в   часи захисту нашої столиці від  нападу страшного ворога…

Немає коментарів:

Дописати коментар