. "keep
calm,"
І бережіть себе.
В теперішній ситуації невизначеності у коронавірусу є надійні спільники – психічні розлади різного ступеню. Спогади про минуле і боязнь майбутнього сильно отруюють життя. Зацикленість на цьому заважає зосередитися на повсякденних завданнях, підсилює тривогу, негативно позначається на якості життя. Філософи давнини і сучасні психологи наголошують, що потрібно вчитися жити в сьогоденні. Сенека стверджував: «Одне справжнє істинне і дійсне, лише час реально поточний. Слід було б завжди привітно ставитися до нього, насолоджуватися кожною хвилиною, вільною від неприємностей і болю; не слід затьмарювати такі хвилини жалем за нейздісненими в минулому мріями або турботами про майбутнє».
Як змусити мозок працювати в потрібному напрямку? Той же Сенека говорив, що «кожен день – це нове життя в мініатюрі: пробудження – це народження, кожен ранок – це юність, і засинання – смерть». Є тільки один день – завжди і у всіх тільки один день. Великий філософ Артур Шопенгауер ще в середині ХlХ століття особливо виділяв ранок, адже це юність життя незалежно від віку. У кожного є шанс почати нове життя спочатку з новим днем.
« Для всіх взагалі занять, як
розумових, так і фізичних, дуже вдалий час – ранок. Ранок – це юність дня – все
радісно, бадьоро і легко. Не слід укорочувати його пізнім вставанням, витрачати
його на вульгарні заняття або балаканину, а бачити в ньому квінтесенцію життя,
щось священне».
Можливо варто прислухатись до порад мудрих і освічених?
На допомогу тим, хто шукає просторово-часові координати життєвого світу, вибір шляху особистого зростання, повсякденно створює і вибудовує світ, в якому живе, хто шукає шляхи втечі з тенет буденності і усвідомлення змісту своїх потреб у цьому світі, визначення стратегії розв’язування кризових ситуацій бібліотека пропонує книжки з тематичного розділу «"Самопізнання".
Для ілюстрації тексту були використані виключно матеріали з фонду бібліотеки.
Немає коментарів:
Дописати коментар