четвер, 22 червня 2017 р.

« Біженці – гостра проблема сучасності»
« Звіт ООН: кожен 113-й житель Землі – біженець», « Протягом 2016 року у світі було понад 10 млн. біженців…», « Європу очікує нечуваний наплив мігрантів», « Австралія висунула жорстку умову – ультиматум 7 тис. біженців..», «ООН: сирійських біженців понад 5 млн в сусідніх країнах..», « Шалена кількість українців стали біженцями в Польщі..» - Заголовки в пресі яскраво свідчать про актуальність  питання біженців  для людства.
На сьогодні на планеті налічується близько 20 млн. біженців ,  ООН нарахувала 65,6 млн. вимушених переселенців у світі.  Більшість з них з  африканських країн, Афганістану, Сирії.
 Проблема біженців та переселенців стала гострою для України з початку 2014 року, коли почались воєнні дії на сході країни. Станом на 2016 рік це 4 млн. чоловік. Це категорія людей потребує уваги держави, нашої уваги і підтримки, нашої гуманності та доброзичливості.
Права біженців та умови надання статусу біженця закріплено у Конвенції про статус біженців 1951 року та Протокол до неї 1961 року. Україна приєдналась до цих міжнародних угод у 2002 році. Після створення у грудні 2010 року Державної міг раціонної служби, у 2011 році в Україні прийнятий та почав діяти принципово новий Закон «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту». На сьогодні біженці прирівняні у своїх правах до громадян України. Станом на 1 лютого 2017 року в Україні  один млн. 65тис. 727 осіб були змушені залишити свої домівки та стати переселенцями у своєї країні через конфлікт на Донбасі.



20 червня в усьому світі відзначається Всесвітній День біженців. У різних країнах  він відзначається різноманітними заходами, які повинні привернути увагу до проблеми цей категорії населення світу, на глибоку ступень їх страждань  та поневірянь. «Маршрут проти дискримінації» - про постанови Уряду, які порушують права переселенців,  «Старі проблеми і трохи позитиву» - що змінилося у оставлені держави до переселенців, «Як захистити права біженців?» - про круглий стіл в Ужгороді, якій обговорював захист прав біженців , «Нові зміни в законодавстві щодо переселенців» - юридична консультація, «Вдивляючись у мирне небо». «Вимушені переселенці: інтегруватися чи повертатися», «Рідний дім – не просто стіни», «Переселенці – не дармоїди» - матеріали з преси, які свідчать про певну увагу та діяльність влади в вирішенні проблем переселенців та біженців . Другі назви статей яскраво ілюструють , як українські вимушені переселенці самі  намагаються інтегруватися та адаптуватися до нових умов життя.





ТАТЬЯНА МАЛАХОВА. БЕЖЕНКА С ДОНБАССА
Беженка с горящего Донбасса
Дышит на озябшие ладони –
Утром моет пол в начальных классах,
Днем метет дворы на Оболони.

Вот она задумалась у кассы –
Брать - не брать сухарики и стейки?
В голове отличницы иняза
В пирамиду строятся копейки.

Где-то в арендованной квартире
Сын и дочь - в некрашеном окне.
…Попроси их рассказать о мире,
И они расскажут о войне.

Как пришли непрошеные гости
И назвали город «дэнээром»,
Как сосед из зависти и злости
«Настучал», что папа их «бендера».

Как бежали сонные в столицу,
Словно куклы от погони Карабаса.
Как «сдувался» тон людей и лица
При упоминании Донбасса.

… Беженка стоит в регистратуру,
В сумочке - шампанское и торт.
Она плачет, она брови хмурит –
Первый раз приходит на аборт!

Строгая красавица - врачиха,
Выслушав, откуда, как и кто,
Обняла вдруг и сказала тихо:
«Ты родишь! Наперекор всему! Назло!

Мы найдем игрушки и пеленки!
Что смогу, все сделаю для вас…
Что же ты удумала, девчонка?
Окончательно добить Донбасс?

Понимаю, мало денег, мочи, силы,
Рядом нет ни бабушки, ни деда…
Но ведь этот маленький - как символ
Украины, нации, победы».

… Этот сказочный чудесный случай
Заставляет плакать и гордиться...
Я истории не знаю круче -
Беженцы…война… а он родится!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар